Сьогодні, 19 червня, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного День пам’яті Миколи Людвиговича Крижачківського, який очолював наш заклад вищої освіти з 1987 по 2006 роки.

Микола Крижачківський народився у с. Жердя Хмельницької області. У 1976 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут за спеціальністю інженер-механік. Трудовий шлях Микола Людвигович розпочав головним інженером: спочатку у радгоспі ім. Щорса Дубнівського району Рівненської області, а потім у колгоспі «Росія» Чемеровецького району Хмельницької області. У 1981 році був призначений на посаду інженера науково-дослідного сектора Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1984 році Микола Крижачківський закінчив аспірантуру Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. У цьому ж році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидат технічних наук «Повышение качества технологического процесса піхотного агрегата с регулятором глубины обработки почвы». З 1985 по 1987 роки працював асистентом, старшим викладачем, завідувачем кафедри експлуатації машинно-тракторного парку Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1987 році переїхав до Мелітополя, де очолив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ). Микола Людвигович реалізував себе не тільки як теоретик і практик сільськогосподарської науки, талановитий педагог-новатор, але і як умілий керівник. Мобілізувавши професорсько-викладацький склад, колектив студентів і аспірантів інституту на досягнення якісного нового рівня теоретичної та практичної підготовки фахівців, Микола Людвигович забезпечив можливість максимально високої акредитації керованого ним навчального закладу.

У 1994 р. МІМСГ отримав статус Таврійської державної агротехнічної академії. Науковий рівень ректора ТДАТА, професора Миколи Крижачківського був визнаний не тільки в Україні: Микола Людвигович мав ступінь доктора сільськогосподарських наук Польщі у галузі сільськогосподарської інженерії. Організаторські здібності, уміння перейматися проблемами та потребами людей, максимально ефективно сприяти їх вирішенню, високі особистісні морально-етичні якості визначили довіру мелітопольців, які двічі обирали Миколу Людвиговича депутатом міської ради.

Всі, хто працював з Миколою Людвиговичем, пам’ятають його як талановитого керівника, який зміг зробити все можливе, аби у складні часи наш заклад вищої освіти не лише існував а й процвітав. За традицією, кожного року в цей день біля меморіальної дошки, яка встановлена при вході в головний корпус ТДАТУ, проходили пам’ятні заходи на честь Миколи Крижачківського. Не дивлячись на повномасштабну війну та окупацію Мелітополя рф, ми і зараз вшановуємо пам’ять про талоновитого керівника – Миколу Людвиговича Крижачківського.

Микола Крижачківський пішов з життя 17 років тому. Сьогодні йому б виповнилося 69 років.