44205204_733766203623060_1446103028863074304_nУ Мелітополі  останні три роки активно йде робота з популяризації цінності освіти протягом усього життя, в тому числі і освіти дорослих. Успішно реалізуються заходи практичного впровадження концепції «місто, що навчається». Безліч міських установ і структур включаються в цю роботу – управління молоді та спорту, установи культури і освіти, територіальний центр соціального обслуговування населення, центр зайнятості, громадські організації та об’єднання. Для постійного моніторингу змін в освітніх потребах дорослого населення в Мелітополі проводиться їх вивчення і виявлення найбільш актуальних серед представників широких соціальних груп.

Майданчиком для діалогу представників різних цільових груп щодо розвитку сфери освіти дорослих в Мелітополі виступають громадські організації та об’єднання: «Українська асоціація навчаються міст», «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» і «Соціальний фонд».

20 грудня 2019 року між Громадською спілкою «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного, якого представляв  проректор з науково-педагогічної  роботи, кандидат технічних наук, доцент Олександр Петрович Ломейко, було підписано Меморандум про співпрацю.

У Меморандумі визначено відносини та напрями співробітництва у таких напрямах як: систематична комунікація з питань активної участі у діяльності з розвитку освіти дорослих та популяризації навчання впродовж життя; координація спільної діяльності в сфері підвищення професійного рівня та сприяння особистісному розвитку дорослого населення міста; проведення спільних заходів (круглих столів, семінарів, тренінгів, навчальних курсів тощо) та інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення міста; співпраця в напрямку розробки та втілення програм і курсів, а також проектів, спрямованих на розвиток освіти дорослих та популяризації навчання впродовж життя тощо.

Документом передбачено також роботу щодо консультування з метою вироблення узгоджених позицій щодо розв’язання найбільш гострих та актуальних проблем у сфері навчання впродовж життя, сприяння усвідомленню ролі громадських організацій у суспільстві, підвищення рівня поінформованості населення про громадську діяльність, популяризацію положень Закону України «Про громадські організації» та інших нормативних актів, які регламентують громадську діяльність в Україні .

Від Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» ТДАТУ отримав також подяку за активну участь і підтримку усіх заходів, спрямованих на подальший активний розвиток людського потенціалу громади міста через залучення жителів до процесу навчання впродовж усього життя, що є визначальним фактором соціальної  згуртованості та економічного зростання міста.

Галина Тараненко, к.п.н., доцент кафедри сусільно-гуманітарних наук,

Олександр Ломейко, проректор з НПР