сертифСтудентка 31 ГЗ групи дуальної форми навчання Тетяна Лебедь представляла Оріхівську ОТГ у проекті ГІС«Е – рішення для громад», що реалізується Центром Розвитку Іновацій – Center for Innovations Development за підтримки програми ULEAD з Европою/ULEAD with Europe.

На першочерговому етапі участь у проекті прийняло 300 громад, за результатами оцінювання навичок представників громад (фахівців) поступово обирали сильніших. Врешті Оріхівська ОТГ увійшла у 50-ку сильніших громад.

02 грудня 2019 року було визначено переможця – Оріхівську ОТГ.

Тетяна Лебедь отримала сертифікат про здобуття компетентності з прийняття рішень на основі даних та роботи з географічними інформаційними системами, а  ОТГ – відзнаку лідера з впровадження інновацій в управлінні на основі даних і можливість тепер вільно користуватись ГІС-технологіями для розвитку своєї громади.

Для перспективи подальшого розвитку та залучення інвесторів у громаду планується розвиток території громади з використанням сучасних геоінформаційних систем (ГІС). Джерело інвестицій –  активи громади (земельні ділянки,нерухоме майно). Проте для залучення широкого кола інвесторів необхідно правильно представити свою територію .

Тут у нагоді стають сучасні ГІС, які дозволяють розкрити природні,соціальні та економічні можливості на території громади. Для цього створюється картографічний веб-застосунок по представленню інвестиційних ділянок, що дозволяє:

• представити свою територію на серії аналітичних карт;
  • використовуючи тематичні геопросторові шари,комплексно розкрити характеристики;
  • ділитись геопросторовими даними з потенційними інвесторами.

Планується вагомий крок у переході від прийняття інтуїтивних рішень, до формування їх на основі аналізу цифрових даних.

за матеріалами: М.М. Ганчук, куратор дуального навчання 31 ГЗ,

Тетяна Лебедь, студентка 31 ГЗ групи