26 квітня  для Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного особлива дата. Два роки тому Міністерство освіти і науки України підписано наказ про тимчасове переміщення ТДАТУ до міста Запоріжжя.

Дуже складне, однак, разом с з тим, єдине правильне рішення керівництва університету про тимчасове переміщення ТДАТУ разом із 6 коледжами дозволило зберегти життя колективу закладу освіти та створити безпечне освітнє середовище, забезпечити організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Покинувши все: комфортні навчальні корпуси із сучасним обладнанням, свої домівки, а багато хто і вимушено своїх близьких та рідних, Таврійський ДАТУ з «чистого аркушу» розпочав відновлювати своє функціонування на новому місці. А вже через місяць будівлі ТДАТУ окупувала російська «нова влада», де створила «псевдо-мгу».

26 квітня стало новою сторінкою історії університету, днем, коли наша університетська спільнота виявилися тим стрижнем, який дозволив утримати позиції та продовжити працювати. Відданість більшості викладачів, студентів, співробітників університету гідні поваги й захоплення. Більшість з них прийняли важке рішення – покинути домівки і виїхати з Мелітополя, не змирившись з окупацією міста і ТДАТУ.

Головною задачею колективу ТДАТУ було вижити і зберегти заклад вищої освіти, не втратити науково-педагогічний колектив та студентів. Наша молодь, не розгубилась в екстремальних обставинах, а навпаки, проявила свій патріотизм і громадянську позицію. Здобувачі активно допомагали співробітникам під час двох вступних кампаній і своєю підтримкою надавали нам сил боротися далі.

Не дивлячись те, що зараз ТДАТУ розташований в обласному центрі, який постійно обстрілюють рашисти, освітній процес не зупиняється ні на мить. Під звуки ракет та вибухів незламні викладачі та співробітники університету продовжують працювати та навчати здобувачів на затребуваних для країни спеціальностях. Задля безпеки студентів, заняття відбуваються у дистанційному режимі.

Більш того, в умовах повномасштабної війни Таврійський ДАТУ продовжує утримувати лідируючі позиції у престижних міжнародних та національних рейтингах:

• рейтинг Webometrics Ranking – 56 місце серед університетів України, це 2 місце серед аграрних ЗВО України та 3 місце серед ЗВО Запорізької області;
  • рейтинг Scopus – 96 місце, ТДАТУ вперше увійшов до ста кращих ЗВО, індекс Гірша – 21;
  • рейтинг UniRank University – 45 місце і покращив результат на 9 позицій;
  • національний рейтинг «ТОП-200 Україна» – ТДАТУ посів 58 місце серед 200 кращих ЗВО України і покращив результат на 12 позицій. Серед аграрних ЗВО ТДАТУ другий.

Ще одна значуща подія для університету – новий склад Наглядової ради. Народні депутати України, керівники державних установ, приватних підприємств, держслужбовці і Уповноважений із захисту державної мови сприяють ефективній взаємодії університету з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності й конкурентоспроможності ТДАТУ.

Попереду нова, вже третя Вступна кампанія, яка проходитиме в умовах війни. Сучасний підхід до кожного вступника дозволив у минулому році отримати найкращі результати за останні 10 років – здобувати освіту саме у Таврійському ДАТУ вирішили понад 2000 нових студентів. Сподіваємось, що результати Вступної кампанії 2024 будуть ще кращими.

У цей надзвичайно складний для ТДАТУ і всієї країни період наш університет живе, працює, здійснює освітній процес.

Ми тримаємо свій освітянський фронт!

Ми обов’язково переможемо, повернемось у рідний Мелітополь і будемо відбудовувати свій Університет. Це наша мрія і наша мета.

Ми – сильні! Ми – ТДАТУ! Разом йдемо до Перемоги!

Слава Україні! Слава нашим захисникам!