Мелітополь – рідне місто, яке динамічно розвивається у тренді сучасного світу та новацій. Міська влада активно працює над створенням комфортної інфраструктури та умов для проживання та відпочинку населення.

Неймовірно тішить, що останнім часом велика увага приділяється вирішенню великої кількості екологічних проблем, яким не одне десятиріччя не приділялась гідна увага. Забезпечення та підтримка «здорових» умов проживання – одна з ключових концепцій сталого інтегрованого розвитку міських агломерацій.

Одним з вагомих напрацювань місцевих органів самоврядування, Агенції розвитку Мелітополя та наукової спільноти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького стало створення проєкту «Екомноіторинг» для подальшого впровадження в мобільному додатку «Smart City Melitopol».

Проєкт розміщення пунктів моніторингу враховує природно-кліматичні особливості урбоекосистеми Мелітополя, щільність населення в різних мікрорайонах міста, наявність зелених зон, осередків промислового навантаження та транспортної інфраструктури. Розробка концепції розміщення пунктів муніципального моніторингу базується на оновленій законодавчій базі природоохоронного законодавства України та враховує Директиви ЄС про якість атмосферного повітря.

Проєкт враховує оптимальність просторового розміщення пунктів, перелік забруднювальних речовин та метеорологічні параметри. При впровадженні даної системи в мобільний додаток «Smart City Melitopol» будь-який охочий вільно зможе дізнатись про рівень забруднення повітря у різних районах міста та примість в режимі реального часу. На перспективу муніципальна система вільно зможе увійти до державної системи та світових інтерактивних ГІС-ресурсів по моніторингу якості повітря.

Оксана Єременко, проректор з наукової роботи, професор, доктор с-г. наук;
Вікторія Скиба, ст.викладач кафедри ГЕЗ, к.с.-г.н.