11 жовтня 2017 року викладачі кафедри обліку і оподаткування та студенти груп 21СОО, 31ОО, 41ОО  факультету економіки та бізнесу ТДАТУ долучилися до Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP «Canada  MEDA» і провели  екскурсію на три об’єкти  високорозвинених сільгосппідприємств у Запорізькій області. Метою нашої екскурсії було ознайомлення з виробничими процесами і формування практичних навичок калькулювання собівартості продукції.

Спочатку ми побували на ПАТ «Племзавод «Степовий»», який на сьогодні є лідером в агропромисловій і харчовій галузі. Переваги цього підприємства  в тому, що працівники  мають весь ланцюг виробництва – від поля до столу – і можуть його контролювати.  Площа сільськогосподарських угід  – майже 10 тисяч гектарів, поголів’я великої рогатої худоби – 1800 голів. У корівниках все обладнання нове, сучасне,  що відповідає європейським стандартам, усі процеси  виробництва автоматизовані.   Нас вразили умови, в яких утримуються тварини. Є чіткий розподіл тварин за віком, вагітністю, фуражністю. Найбільше задоволення ми одержали у «дитсадку» для телят.

Працівники племзаводу слідкують за збалансованістю харчування корів, бо від  цього залежить  надій. Зараз добовий надій на дійну корову – 32,8 кілограмів.

ПАТ «Племзавод «Степовий»» з 2010 року входить до Асоціації виробників молока України. Підприємство може гордитися тим, що воно виготовляє продукцію екстра-класу. І це за рахунок того, що все виробляється на одній фермі   і перероблюється без контакту із зовнішнім середовищем, а весь цикл автоматизований. Підприємство й надалі планує залучати передовий світовий досвід, щоб досягти кращої продуктивності праці й ефективності.

Наступним об’єктом відвідування стала пакувальна платформа та теплиці Андрія Чорного в с. Водяне. Ми дізналися про нові високоврожайні сорти помідорів та огірків, спостерігали за тим, як відбувається відбір, сортування та пакування  готової продукції на експорт. Нам дозволили побувати в холодильній камері, де зберігається при певній температурі вирощена, але ще не відправлена до замовника продукція.

Також нам показали криті теплиці, де вирощують різні сорти огірків та помідорів. Вражає охайність, чистота, висока культура виробництва. Працівник теплиці розповів про систему переробки томатів.

Екскурсія нам дуже сподобалась, була цікава й пізнавальна. Радіємо з того, що в нашому південному краї поліпшуються технології виробництва сільськогосподарської продукції і зростають можливості  підприємств для виходу на ринки з вищою дохідністю. Висловлюємо подяку Українсько-канадському проекту бізнес – розвитку плодоовочівництва UHBDP, організаторам поїздки та екскурсоводам за надану можливість відвідати передові українські підприємства та отримати корисну інформацію.