15 жовтня на арт-майданчику Центру культури та дозвілля ТДАТУ відбулось видовищне свято «Посвята в козаки». Учасників команд чотирьох факультетів посвятили у справжніх козаків. Для того, щоб бути кращим, студентам довелось пройти декілька випробувань, взявши участь у змаганнях.

Кожен факультет представив свою команду: АТЕ – гарних та завзятих, порядних та талановитих, МТФ – сильних, хоробрих, відвертих та волелюбних, ЕКТ – неперевершених, мужніх та харизматичних, а ФЕБ – неймовірних і дуже завзятих чоловіків. За перемогу в кожному змаганні капітани команд отримували символічні прапорці.

Перше змагання – «Сильна рука», учасникам треба було побороти руку суперника. Наступне змагання «Стрибки у мішках», його правила дуже прості — хто швидше дострибає до фінішу той і переміг! Свою силу козаки показували у змаганні з гирями, а танцювальну майстерність – у конкурсі «Затанцюємо гопак».

Найвидовищним конкурсом був «Поїдання вареників». Як тільки лунає музика, представники команд починали їсти вареники, але без допомоги  рук. Швидше всіх впоралася із завданням команда ЕКТ.

Козаки були дуже вправними мореплавцями і човен їх мав гарну та ліричну назву «Чайка». Козацькі «Чайки» були справжнім жахом для турків у морі, бо козаки дуже спритно і вміло ними керували, їх було не наздогнати ! Отож, останнє змагання серед команд було «Козацькі «Чайки». Учасникам були роздані аркуші паперу. З них вони майстрували символічні човни, які запустили у уявне море.

Для всіх учасників заходу Діана Андрійченко виконала пісню «Палала». Після чого, до них звернувся гетьман Дмитро Вишневецький з клятвою справжніх козаків.

За результатами конкурсів більше всього прапорців здобула команда факультету Енергетики та комп’ютерних технологій. Вона і стала переможцем та отримала головний приз – великий пиріг, інші учасники отримали заохочувальні призи.

Наукова бібліотека також долучилася до свята тематичною виставкою «Козацтво – слава України». На виставці були представлені  видання: О. П. Раєнт «Усі гетьмани України», Д.В. Сухінін «Вогняні роси», І. Нечуй-Левицький «Запорожці», Б. Лепкий «Битва за Україну», Л. Косенко «Козаки», Проспер Меріме «Українські козаки», Нартов В. В. «Найвидатніші гетьмани та кошові отамани України», Бачинська О. А. «Українське козацтво. Золоті сторінки історії» та інші.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»