псих1З 12 березня через карантин всі заклади вищої освіти перейшли на дистанційну освіту. Навчання онлайн, зміна способу життя, відсутність живого спілкування з викладачами та одногрупниками, – ці та багато інших факторів стали справжнім викликом та випробуванням для студентів. Психологи наводять декілька порад, які допоможуть здобувачам вищої освіти краще адаптуватися до нової академічної реальності.

Насамперед, – це емоції. Під час карантину багато хто із студентів може відчувати увесь спектр невідомих раніше емоцій: тривогу, нудьгу, апатію, смуток, гнів та почуття розгубленості. У ситуації, що склалася, – це нормально, запевняють психологи. Один з варіантів побороти свої емоції — фокусуватися на них, у разі, якщо це не допоможе, треба шукати підтримки у близьких людей чи у професійних психологів.

Під час карантинних обмежень слід не забувати про стан здоров’я, сон, повноцінне харчування, фізичну активність, та емоційний стан. Дотримуватися карантинних заходів необхідно, втім не треба себе ізолювати від суспільства: спілкування з друзями онлайн, обговорення академічного процесу у студентських чатах, влаштування онлайн вечірок та цікавих флешмобів, – все це допоможе тримати себе в тонусі. Під час карантину ніхто не примушує цілодобово сидіти за комп’ютером чи гаджетами, слід знаходити час на інші корисні заняття.

Шукайте у карантині і позитивні моменти. Зараз саме час для освоєння нових форм навчання, нових ресурсів та цифрових помічників. Карантин закінчиться, а отримані нові навички допоможуть у подальшому житті.

Під час карантину дуже важлива взаємопідтримка, саме вона дуже часто є найкращими ліками від тривоги. Піклуйтеся про близьких, підставте плече батькам, рідним. Дозвольте собі проявляти любов: словами та дрібними вчинками. По можливості можна долучитися до університетських, факультетських, студентських ініціатив, спрямованих на взаємну підтримку та допомогу. Не зайвою буде підтримка один одному: у навчанні, вирішенні особистих проблем.

Психологи стверджують, що будь-яка криза завжди допомагає розкрити потенціал, та радять в усі часи залишатися собою, а зараз — успішно завершити навчання.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ “Агро Таврія”,
за матеріалами інформ-агентств