Кафедра іноземних мов Таврійського днржавного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного провела онлайн-семінар для науково-педагогічних співробітників ТДАТУ на тему «Написання грантових заявок англійською мовою».

Грантова діяльність для вчених є однією з найпріоритетніших діяльностей на сьогоднішній день, оскільки пропонує нові можливості для реалізації наукової ідеї та проєкту, розширення потенціального впливу власного дослідження, сприяє формуванню наукового іміджу вченого.

Підготовка власне грантової заявки є кропітким та трудомістким процесом, але перспективи, які відкриваються після отримання гранту є вартими усіх зусиль.

Метою семінару було підвищення мотивації та заохочення науково-педагогічних співробітників ТДАТУ до участі у міжнародній грантовій діяльності.

Протягом семінару доповідач старший викладач кафедри Вікторія Лемещенко-Лагода звернула увагу на низку питань, які потребують окремого розгляду під час підготовки грантової заявки. А саме було обговорено:

– процедуру пошуку грантових пропозиції;

– формулювання назви проєкту;

– зазначення та опис проблеми, яку передбачено вирішити протягом дії проєкту;

– формулювання мети, завдань та результатів.

У другій частині семінару було розглянуто безпосередньо написання грантової заявки англійською мовою. Доповідач звернула увагу слухачів на:

– загальні вимоги щодо стилю та оформлення грантових заявок;

– написання анотації;

– особливості використання часових форм під час заповнення різних частин грантової заявки.

Також було надано практичний матеріал, а саме стандартні кліше, які можна використовувати при написанні грантових заявок англійською мовою.

Сподіваємось, що проведений семінар та наданий доповідачем Вікторією Лемещенко-Лагодою матеріал стане у нагоді для інтенсифікації грантової діяльності науково-педагогічних працівників ТДАТУ.

Переглянути презентацію про написання грантових заявок англійською мовою можна за посиланням.