ivanova_page-0001-768x543Академічна доброчесність – це основа якості освіти. Українська вища освіта змінюється і важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність.

Саме тому, Центром забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» був розроблений онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» для того, щоб кожен студент, викладач, науковець, адміністратор та керівник закладу вищої освіти міг ознайомитися і застосовувати в своїй діяльності принципи академічної доброчесності.

Кафедри факультету АТЕ беруть активну участь в проходженні  онлайн-курсів, запропонованих Центром забезпечення якості освіти.

Так, 6 квітня колектив деканату факультету агротехнологій та екології, а саме декан Ірина Іванова, заступники декана – Галина Тараненко, Ніна Нєжнова, Юлія Чебанова, Людмила Шлєіна, Зоя Білоусова і секретар Катерина Ганчук  прослухали запропонований онлайн-курс присвячений академічній доброчесності.  За результатами проходження тестування усі отримали сертифікати.

Курс складався з п’яти блоків кожен з яких завершувався виконанням тестових завдань.

До змісту курсу входили такі блоки:

• Що таке академічна доброчесність?
  • Що таке плагіат?
  • Як уникнути плагіату (академічне письмо)?
  • Якими є передумови створення доброчесного середовища в університеті (університетська автономія)?
  • Як створити доброчесне середовище в університеті?

Лектором перших трьох блоків виступила Світлана Чуканова – кандидат педагогічних наук, Координатор Американської Бібліотеки імені Віктора Китастого при НаУКМА, старший викладач кафедри психології та педагогіки НаУКМА.

Останні два блоки представив Сергій Квіт – директор Центру забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, PhD, професор НаУКМА.

Слід зазначити, що в основі академічної доброчесності лежить чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність.

Всі ми живемо у висококонкурентному суспільстві, де успішним може бути найсильніший. Що робить нас найсильнішими? Здобуті знання, навички, вміння, креативне мислення, а також … рівність можливостей.

Людмила Шлєіна, заступник декана АТЕ з ОВР