Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 23 листопада на кафедрі «Обладнання переробних і харчових виробництв» (ОПХВ) була проведена зведена кураторська година серед студентів І курсу спеціальності «Галузеве машинобудування».

Тематична кураторська година була присвячена збільшенню обізнаності молоді про небезпечні захворювання і шляхи їх передачі.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається з 1 грудня 1988 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. СНІД – синдром набутого імунного дефіциту людини. Це кінцева стадія розвитку ВІЛу (вірус імунодефіциту людини). ВІЛ повільно і незворотно знищує імунну систему організму. В Україні серед країн Східної Європи  ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%.

Представник Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ Михайло Бріцин розповів про  основні шляхи передачі вірусу ВІЛ, про важливість ризику через шкідливі звички. Всі чули, що СНІД називають «чумою 21століття». Хтось скаже, що це його не стосується. І не правильно скаже, адже це питання стосується всіх. Хтось скаже, що він нічого не може зробити. Та це не так. Ми можемо зробити дуже багато. Зокрема усвідомити відповідальність за власне здоров’я.

Викладачі кафедри ОПХВ