4 квітня 2024 року на запрошення кафедри рослинництва та садівництва гостьову лекцію у ТДАТУ провела доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри технологій у рослинництві Поліського національного університету Віра Мойсієнко.

Прослухати лекцію гостьового професора мали можливість всі охочі науково-педагогічні працівники ТДАТУ та здобувачі вищої освіти спеціальностей факультету АТЕ: «Агрономія», «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство», «Геодезія та землеустрій», «Екологія».

Тема лекції «ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ У ПЛОДОВИХ І БОТАНІЧНИХ САДАХ» максимально актуальна як на сьогодні, так і на перспективу – після повномасштабного вторгнення, в умовах розбудови нашої країни.

Спікер зазначила : « Лікарські трави не займають багато місця в саду чи городі: однієї чи двох грядок буде цілком достатньо. А кущі, плоди яких є корисними природними ліками, можна використовувати як додаткову огорожу. Усі лікарські рослини є абсолютно невибагливими та легко приживаються на дачній території. Композицію з лікарськими рослинами в саду слід розташувати на відкритому безвітряному сонячному місці. Вона може складатися як з корисних чагарників, так і трав’янистих однорічників або багаторічників. У такому випадку кущі можна посадити на задньому плані, між ними розташувати високорослі багаторічники (такі як валеріана, оман, алтею), а на передньому плані посадити низькорослі та середньорослі рослини (це материнка, ромашка, м’ята, меліса)»

Віра Василівна пояснила, що обов’язкове вирощування лікарських рослин на садовій ділянці несе лікувальну користь не лише людям. Ароматні та яскраві квіти багатьох цілющих культур привертають в сад велику кількість комах, які допомагають запилювати плодові дерева.

Матеріали лекції професора ознайомили присутніх з колекцією лікарських рослин, яка значно поповнює загальну кількість інтродукованих декоративних трав’янистих рослин у Ботанічному саду Поліського національного університету .

Представлені спікером нові матеріали, обов’язково будуть використані викладачами ОПП «Агрономія» та «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» у своїх дисциплінах.

Наприкінці зустрічі присутні мали можливість поспілкуватися, задати питання та щиро подякувати шановному спікеру Мойсієнко Вірі Василівні за надзвичайно цікаву та змістовну лекцію. З задоволенням запрошуємо шановну пані професора відвідати наш славетний

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з новою лекцією.