semynarВ ХХІ столітті технологічні засоби нового покоління дають можливість оперативно створювати контент, який є надбанням всієї спільноти, вибудовувати мережі соціальної взаємодії, системи децентралізованого обміну знаннями та даними і отримувати доступ до світових інформаційних ресурсів. 

В наш час для технології створюється унікальна можливість перестати бути засобом, що сприяє збільшенню розриву в освітніх можливостях людей і стати тим мостом, який дасть змогу представникам різних народів подолати цю прірву. Синтез доступних технологічних засобів і доступ в Інтернет створює сьогодні для здобувачів вищої освіти величезні можливості щодо здобуття якостей і умінь ХХІ століття.

Інтернет-технології дають можливість інтегрувати в електронний навчальний курс різні електронні елементи, які сприяють ефективному засвоєнню нового матеріалу та формуванню позитивної мотивації до навчання. До таких елементів можна віднести відео і аудіо ролики, анімації, ілюстровані графіки і схеми, інтерактивні навчальні ігри, посилання на інтернет-ресурси, симуляції і всілякі інструменти для спілкування, співпраці та обміну повідомленнями.

Для надання освітніх послуг за допомогою Інтернет-технологій сучасні університети використовують спеціально створені інформаційні системи, які призначені для розробки та збереження електронних навчальних матеріалів і програм та здійснення автоматизованого адміністрування освітнім процесом. Вони також створюють умови для спілкування в електронному середовищі здобувачів вищої освіти між собою, здобувачів вищої освіти та викладача, викладачів. Такі інформаційні системи називаються системами дистанційного навчання (СДН). До них можна віднести WebCT, BlackBoard, Прометей, Moodle та інші. Основою формування дистанційного навчання є електронний навчальний курс.

12 червня викладач кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК», начальник науково-методичного центру ТДАТУ доцент Наталія Болтянська провела методичний семінар «Електронний курс навчальної дисципліни: методика та особливості складання» на кафедрі рослинництва імені професора В.В. Калитки, де розповіла про особливості підготовки нових електронних курсів з дисциплін у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

В подальшому такі семінари будуть проведені на інших кафедрах нашого університету.

Наталія Болтянська,
начальник науково-методичного центру