Відтепер розмір виділених державних коштів для кожного університету визначатимуть з огляду на 5 основних критеріїв, яким має відповідати заклад освіти.

Йдеться про такі показники:

🔹контингент студентів — загальна кількість тих, хто навчається за кошти державного бюджету;
🔹наукова практика / діяльність — кількість коштів (приведено на одного працівника), які ЗВО заробив від надання науково-технічних, консультаційних послуг або отримав у формі грантів на наукові розробки;
🔹 інтернаціоналізація — місце в міжнародних рейтингах та/або участь у європейських проєктах Еразмус+;
🔹 працевлаштування — відсоток випускників, які працевлаштовані (дані від Пенсійного фонду);
🔹 регіональний коефіцієнт — для підтримання закладів освіти найбільш вразливих, нині — прифронтових регіонів.

Одним із ключових критеріїв у розподілі державних коштів на ЗВО буде контингент студентів, тобто кількість вступників, які обрали навчання в конкретному ЗВО на державному замовленні.

📌 Нагадаємо, що формульний підхід розподілу фінансування між ЗВО був розроблений МОН ще у 2019 році та застосований із 2020-го. Утім, цей механізм розподілу коштів між університетами був тимчасово призупинений з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році.

➡️ Докладніше про формульний принцип у розподілі бюджетного фінансування між ЗВО.