Співпраця між закладами вищої освіти України та європейськими партнерами є ключовим аспектом удосконалення рівня освіти. Така кооперація надає можливість покращити освітній простір та наповнити його необхідними інструментами та методиками.

Впродовж освітнього тижня Сейняйокі-Мелітополь, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, д.е.н., професор Дар’я Легеза зустрілась з адміністрацією міста. На відкритті освітнього тижня мерію Сейняйокі представляли Ерккі Вялімакі (директор з розвитку), Антті Такала (голова департаменту освіти), Маріка Оджала (директор середньої освіти). Учасники зустрічі обговорили виклики освіти в Фінляндії та України, особливості вищої освіти в двох країнах та можливість реалізації сумісних освітніх проєктів у найближчому часі.

На сьогоднішній день однією з ключових проблем вищої освіти в обох країнах є зацікавленість молоді в навчанні та їх бажання отримати якісну професійну освіту. У цьому контексті в Сейняйокі впроваджено концепцію циклічної (безперервної) освіти яка охоплює рівні від навчання у початковій школі до курсів для дорослих у вищій школі та технічних училищах. Як і в Мелітополі, рада Сейняйокі працює у партнерстві із закладами вищої освіти з метою вирішення нагальних проблем міста в економічному розвитку та організації розвитку галузей. Міська влада та університети активно розробляють програми вищої освіти для молоді та навчання для дорослих, враховуючи потреби ринку в регіоні та привертаючи студентів з різних частин країни.

Більшість освітніх програм університетів пропонуються фінською мовою, але також існують програми, які викладаються англійською мовою, щоб відповідати потребам іноземних студентів. Один із таких проектів в Сейняйокі – це програма з агроінженерії. З метою вирішення проблеми навчання української молоді в університетах, міська влада організовує безкоштовні курси фінської мови. На фінальній зустрічі із мером Сейняйокі Якко Кійскіля було обговорено участь ТДАТУ у літній міжнародній виставці сільського господарства, яка в цьому році буде проходити в Сейняйокі. Така ініціатива є важливим етапом в розвитку взаємодії між освітніми установами двох міст-побратимів та сприяє подальшому вдосконаленню якості освіти.