14 лютого колектив університету віддає шану пам’яті загиблого в цей день у боях під м. Бреслау (Польща) випускника нашого закладу Миколи Малюги.

У січні 1942 Малюга був призваний на службу в Робітничо-селянську Червону Армію. У 1943 у він закінчив Харківське танкове училище і пішов на фронт.

До лютого 1945 року, гвардії старший лейтенант Микола Малюга командував взводом 12-го танкового полку 25-ї гвардійської механізованої бригади 7-го гвардійського механізованого корпусу 1-го Українського фронту.

14 лютого 1945 року Микола Малюга виявив виключний героїзм у танковій битві коло фортеці Бреслау , де загинув смертю героя, проявивши величезну відвагу та мужність.

За мужність та виключний героїзм йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.

На площі Слави ТДАТУ (тоді – МІМСГ) у 1967 році на кошти студентів, зароблені у студентських будівельних загонах, установлено пам’ятник Герою.

Викладачі, співробітники та студенти завжди пам’ятають про героїчного випускника – Миколу Малюгу, який у 26 років віддав своє молоде життя за Батьківщину.

У Мелітополі ім’ям Миколи Малюги названа вулиця та його ім’я увічнено на Алеї Героїв Радянського Союзу.

Музей, наукова бібліотека ТДАТУ зберігають матеріали про Миколу Семеновича Малюгу: фотографії та спогади його друзів.

Ми зберігаємо пам’ять про Миколу Малюгу, адже знаємо – Герої не вмирають…