Днями на факультеті агротехнологій та екології відбувся воркшоп на тему: “Технологія захисту соняшника: основні аспекти та поради фахівця ” для набуття учасниками набуття учасниками нових професійних навичок і умінь.

У онлайн-воркшопі взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія» ОС Бакалавр і ОС Магістр (Агрокебети) та науковці кафедри рослинництва та садівництва імені професора В.В.Калитки.

Модератором воркшопу був представник компанії «Сингента Україна» Олег Харчук. Захід відкрив завідувач кафедри рослинництва та садівництва імені професора В.В.Калитки, к.с.-г.н. Максим Колесніков. Він підкреслив актуальність вирішення проблем з якими стикаються аграрії у процесі вирощування соняшнику. Максим Олександрович наголосив, що нехтування технологіями підготовки ґрунту, сівби і догляду за посівами призводить до погіршення фітосанітарної ситуації, особливо за недотримання сівозміни.

Олег Харчук поділився досвідом вирощування та захисту соняшнику від шкідників, збудників хвороб і бур’янів. Під час заходу з’ясували основні чинники, що можуть суттєво знизити рівень урожайності соняшнику залежно від погодних умов. Учасники воркшопу отримали цінні професійні навички з проведення діагностики хвороб і шкідників соняшника, а також планування заходів регулювання шкідливих видів впродовж вегетаційного періоду культури. Під час заходу відбулося обговорення поставлених проблем стосовно технології захисту соняшника від небезпечних шкідників і хвороб.

Учасники онлайн-воркшопу опанували успішні стратегії захисту соняшника від бур’янів за класичною і інноваційними технологіями Clearfield і Clearfield Plus.