На кафедрі експлуатації та технічного сервісу машин відбулась атестація молодих фахівців відповідно до вимог Положення про дуальну форму здобуття вищої освіти в ТДАТУ на підставі укладених з підприємствами, установами і організаціями договорів та з метою підвищення рівня практичної підготовки.

Це той випадок, коли в підготовці молодих фахівців бере участь і заклад освіти, і підприємство (установа, організація). Кураторами дуального навчання від кафедри були призначені професор Олександр Скляр професор Дмитро Журавель та доцент Радміла Скляр відповідно до Наказів № 368-С від 15.09.23 р. та № 409-С від 28.09.2023 р.

Навчання за дуальною формою здійснюється на основі рівноправного партнерства університету та суб’єкта господарювання, що володіє ресурсами, необхідними для навчання здобувачів вищої освіти на робочому місці в поєднанні з виконанням посадових обов’язків відповідно до трудового договору з метою набуття або вдосконалення компетентностей, а також досвіду їх практичного застосування та адаптації в умовах професійної діяльності.

В процесі обговорення результатів дуального навчання було зроблено акцент на те, що здобувачі вищої освіти отримали якісну теоретичну підготовку в університеті, а також практичні навички, працюючи безпосередньо в компаніях чи організаціях. Цей підхід може зробити їх більш конкурентоспроможними на ринку праці після закінчення освіти. Також це взаємодія між навчанням і практикою може полегшити процес адаптації випускників до вимог сучасного ринку праці.