Днями у режимі ZOOM-конференції відбулося чергове засідання кафедри цивільної безпеки ТДАТУ, на якому піднімалося нагальне питання професійного розвитку науково-педагогічних працівників кафедри. У розгляді цього надважливого питання взяла участь директор Інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ, д.е.н., доцент Анастасія Коноваленко.

Слід зазначити, що проблеми професійного розвитку науково-педагогічних працівників наскрізним каменем майорять сьогодні під час реформування системи вищої освіти. Проблема побудови ефективної системи професійного розвитку викладачів закладів вищої освіти має комплексний психолого-педагогічний характер. Особливу ланку в царині професійного розвитку науково-педагогічних працівників займають закономірності розвитку особистості, що визначають принципи реалізації такого розвитку.

У своєму виступі Анастасія Сергіївна зазначила, що університет всіляко сприяє професійному розвитку викладачів через власні програми та на основі налагодженої співпраці з іншими організаціями. Система професійного розвитку (підвищення кваліфікації) науково-педагогічних працівників, запроваджена у ТДАТУ, відповідає індивідуальним потребам та інтересам викладачів та впливає на підвищення якості викладання. Увагу було акцентовано на тому, що викладач є ключовою ланкою забезпечення якості освіти, а професійний розвиток є безперервним процесом удосконалення власних професійних компетенцій.

Науково-педагогічні працівники кафедри активно долучилися до дискусії на цю актуальну тему. Щиро дякуємо Анастасії Сергіївні за представлену інформацію та вичерпні відповіді на запитання.