16-17 квітня 2024 року декан факультету економіки та бізнесу д.е.н., професор Ірина Колокольчикова разом з к.е.н., доцентом кафедри економіки і бізнесу Валентиною Демко прийняли участь у практичній, міжнародній тренінговій програмі «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму», яка організована та проведено Талліннським університетом, Естонською асоціацією сільського туризму, Естонським центром міжнародного розвитку, Академією сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України».

Метою заходу є підвищення обізнаності про можливості диверсифікації сільської економіки через туризм в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення.

Учасниками заходу були власники бізнесу в сільській місцевості, у тому числі гостинних сільських садиб, представники законодавчого, національного та регіональних органів влади, територіальних громад, освіти та науки, громадських організацій, медіа.

Впродовж двох днів учасники заходу заслуховували виступи естонських експертів з питань розвитку сільського туризму, розглядали сучасні кейси реальних практик Естонських власників зелених садиб та директорів туристичних підприємств. Досліджували особливості міжнародного співробітництва в сільському туризму, його можливості та виклики України; досліджували розвиток туристичних послуг у співпраці різних поколінь та співпраці з конкурентами; управління якістю послугами у сільському туризмі.

Заслухували виступи тренерів Академії сільського розвитку, які підіймали питання особливості міжкультурної комунікації та ведення переговорів зі стейкхолдерами в сфері туризму; оподаткування в сфері гостинності; сталість в сфері зеленого туризму; практику створення інклюзивного полікультурного туристичного об’єкту у депресивному селі.

Дуже цікавими вийшли ці два дні і від НПП факультету економіки та бізнесу ТДАТУ ми висловлюємо щиру вдячність організаторам програми за інформацію та професіоналізм експертів і практиків. Всі доповіді, обговорення та ідеї не лише збагатили захід, але й зробили його дійсно важливим і цікавим заходом.

Всі виступи відобразили глибокі знання, професійну компетентність та бажання співпрацювати для досягнення спільних цілей.

Бажаємо всім подальших успіхів у розвитку туризму, науковій та професійній діяльності, натхнення для нових досягнень та безмежної енергії для подальших досліджень. Нехай нові, цікаві ідеї відкривають нові горизонти і сприятимуть розвитку туризму, сільських територій та бізнесу.