З 01 листопада по 13 грудня 2023 р. у науковців Таврійського державного агротехнологічного університету була можливість підвищити рівень власної цифрової компетентності, опановувати цифрові технології і сервіси для виконання наукової і науково-організаційної діяльності.

Програма Онлайн школи “Цифрові технології в наукових дослідженнях” ініційована Радою молодих вчених НАПН України та організована у співпраці з Офісом підтримки вченого, Інститутом цифровізації освіти НАПН України, Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (УкрІНТЕІ) та Освітнім хабом «Центр неперервної освіти / Lifelong Education Centre».

Програма передбачала лекційні та тренінгові заняття від професійних та досвідчених лекторів. Слухачі, в свою чергу, мали виконувати практичні вправи та завдання протягом двох місяців.

Навчання складалося з 2 модулів:

МОДУЛЬ 1. Цифрові технології для проведення наукового дослідження та виконання науково-організаційної діяльності. Учасники онлайн школи мали змогу прослухати вебінари з наступних тем: застосування цифрових технологій для проведення наукового дослідження та ефективного здійснення наукової та науково-організаційної діяльності; застосування наукометричних баз даних, електронних бібліотечних систем, онлайн енциклопедії, інформаційно-аналітичних наукових систем, штучного інтелекту та ін.

МОДУЛЬ 2. Застосування цифрових технологій для розвитку іміджу вченого та наукової комунікації. Модуль складався з тренінгів таких тематик як: інструменти відкритої науки як засоби популяризації власних наукових результатів; профілі у міжнародних наукометричних базах – “must have” для вченого; напрями застосування цифрових технологій для розбудови іміджу вченого; застосування електронних соціальних мереж та штучного інтелекту для розбудови персонального іміджу вченого та популяризації наукових результатів та ін.

За період навчання в онлайн школи викладачі кафедри геоекології і землеустрою завідувач кафедри, доц. Максим Ганчук доц. Вікторія Скиба, ст. викладач Ельнара Аюбова асистент Поліна Телюк відвідали загалом 19 занять в онлайн форматі.

Щира подяка всім організаторам та викладачам за набуті компетенції та опановування практичних навичок цифрових технологій і сервісів.