Днями в Португалії місто Фуншал острів Мадейра проходила конференція “Open Dialog in Applied Engineering 2023”, присвячена проектам виконуваним за рахунок европейской програми HORIZON. 

На конференції було представлено результати проекту «Self-sufficient humidity to electricity Innovative Radiant Adsorption System Toward Net Zero Energy Buildings» (SSHARE), який виконувався з 2019 по 2023 рік та в якому брав участь доктор фiзико-математичних наук професор Валерiй Кiдалов. Учасники проєкту вчені з Португалії, Іспанії, України, Польщi, Азербайджану та Узбекистану.

Проєкт SSHARE, був спрямований на створення панелей, якi будуть розміщені на зовнiшнiй сторонi будiвель та будуть перетворювати змiни вологостi навколишнього середовища в електрику. Цi інноваційнi панелi  для будівель, спрямованi на нульове енергоспоживання, що вносить значний внесок у європейські технології та креативність. Дані панелi поєднують двох технологій, які охолоджують або обігрівають будівлю залежно від пори року, використовуючи лише атмосферну вологість як джерело теплової та електричної енергії.

В Лісабоні Португалія проходила перша нарада під егідою програми Marie Skłodowska-Curie Actions Staff Exchange (SE) Call: HORIZON-MSCA-2022-SE-01 з нового проекту “Novel Detector Concept for Medical Gamma Probe”, в якому також бере участь Валерiй Кiдалов.Метою проекту є розробка високоточного, більш компактного прототипу гамма-зонда для хірургічних операцій.

Гамма-зонд (1) складається з детектора (2-5), який містить сцинтилятор (2), розроблений інноваційний SiPM (3), електронний блоу (4) та програмне забезпечення (5).

Зростання кількості онкологічних захворювань є одним із основних факторів, що сприяють вдосконаленню науково-технічних і медичних рішень.

Щороку в Європі від різних видів раку помирає понад мільйон людей, тому розробка та дослідження сучасних методів медичної діагностики, лікування та технічних удосконалень є невід’ємною частиною роботи та досліджень вчених. Одним із сучасних технологічних досягнень у хірургічному видаленні пухлин є гамма-зонд, який забезпечує точне розташування ракових клітин у пацієнта. Для успішної реалізації проекту буде здійснено скоординований обмін досвідом та знаннями, отриманими в галузі фізики, техніки та технологій; шляхом зміцнення сучасних знань у галузі оптоелектроніки та застосування сучасних технологічних підходів і методів, а також міжнародної співпраці висококваліфікованих науковців та інженерів з Португалії, Польщі, Чехії, Словенії, України, Німеччини, Угорщини та Азербайджану.

Учасники проєкту мають багаторічний досвід у розробці та дослідженні оптичних детекторів, результатом якого стала розробка високоефективних фотодетекторів з унікальними структурами та параметрами, які перевершують аналоги. Успішна реалізація цього проекту призведе до наукової розробки нового покоління високочутливих гамма-детекторів і, як наслідок, до створення вдосконаленого пристрою детектування. У рамках цього проекту співпраця здійснюватиметься як у дослідницькій, так і в технологічній складових з використанням новітніх методів дослідження та технічного потенціалу, а також через багатоцільові ділові поїздки.

Prof. Dr  Valerii Kidalov DMYTRO MOTORNYI TAVRIA STATE AGROTECHNOLOGICAL UNIVERSITY