Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного тісно співпрацює з Агенцією розвитку Мелітополя.

Викладачі кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Наталія Почерніна та Тетяна Попова взяли участь у бізнес-форумі «Презентація експортного потенціалу м. Мелітополь», який був організований Агенцією розвитку Мелітополя в рамках проекту «Сприяння розвитку бізнесу та експорту продукції МСП м. Мелітополь» при підтримці «Партнерства для розвитку міст» проміс / pleddg.

Форум проводився з поєднанням онлайн та офлайн формату, що дало можливість усім зацікавленим учасникам взяти активну участь в обговоренні питань за наступними напрямками:

– підсумки та аналіз експортного потенціалу м. Мелітополь;
– спілкування з бізнесом;
– наступні кроки розвитку Офісу підтримки бізнесу та експортного потенціалу м. Мелітополь.

Директорка Агенції розвитку Мелітополя Ірина Славова підкреслила важливість даного заходу для ефективної комунікації між представниками місцевого бізнесу, органів державної влади та міжнародних експертів.

Регіональний координатор проекту «Партнерство для розвитку міст» проміс / pleddg Світлана Кругляк наголосила, що Мелітополь – яскравий учасник проєкту, де співпраця влади, підприємців, громадських організацій та, власне, мешканців міста створює сприятливі передумови для реалізації амбітних планів.

Директор Центру стратегічного розвитку територій Андрій Орлов ознайомив учасників форуму з результатами опитування бізнес-спільноти щодо експортної діяльності. Акцентовано увагу на тому, що у 2020 р. третина підприємців підтвердила своє бажання виходити на зовнішні ринки та 25% від загальної кількості респондентів уже здійснюють певні кроки у цьому напряму. Серед основних перешкод для розвитку експортної діяльності виділені: брак знань, нестача фінансових ресурсів, проблема пошуку ринків збуту за кордоном, кадрова проблема, недостатність інформації про підтримку експортної діяльності з боку держави та міжнародних інституцій, конкуренція з боку великих підприємств.

У процесі обговорення представники сфери бізнесу Мелітополя ставили питання щодо умов кредитування експортної діяльності, перспектив розвитку Експортно-кредитного агентства, можливостей комунікації з консалтинговими центрами тощо.

Обмін інформацією та думками в процесі форуму дозволив сконцентрувати увагу на пріоритетних завданнях активізації експорту Мелітопольського регіону, що у подальшому може бути використано викладачами кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму у процесі освітньої та наукової діяльності.

Детальніше ознайомитися з проведенням форуму можна за посиланням.

Факультет економіки та бізнесу