У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся науковий вебінар на тему «Zeno Effect and Time Crystal in a Semiconductor Spin System». Захід  організовано у межах академічного руху «Гостьовий професор», спікером виступив Dr. Alex Greilich з факультету фізики Технічного університету Дортмунда в Німеччині.

Ініціатором цієї зустрічі виступила кафедра вищої математики і фізики, а супроводжувати допомагав колектив кафедри іноземних мов, а саме – Супрун Олена Миколаївна, яка виступала в ролі перекладача та забезпечила ефективну комунікацію та взаєморозуміння під час зустрічі.

Науковий вебінар зібрав студентів, викладачів та науковців для спільного обговорення теми, пов’язаної із сучасними досягненнями у фізиці. Dr. Alex Greilich є керівником науковий групи у Дортмундському Техничному університеті, тематика якой зосереджена на когерентному оптичному контролі спінових станів у напівпровідникових наноструктурах, спіновій квантовій обробці інформації, яка може використовуватись у квантових комп’ютерах для обробки даних, використовуючи кубіт як фундаментальну одиницю. Він познайомив присутніх з основами теорій «Zeno Effect» та «Time Crystal» і поділився результатами своїх досліджень у напрямку контролю спінових станів у напівпровідникових наноструктурах, розкрив важливі аспекти та можливі перспективи використання цих явищ у розвитку квантових технологій та обчислювальних систем. Захід завершився дискусією, під час якої учасники вебінару мали можливість ставити питання та отримувати відповіді від доповідача.

Важливість проведення подібних наукових заходів для академічного середовища надає можливість студентам та науковцям отримати прямий доступ до світового рівня досліджень і обміну ідеями. Сьогоднішній вебінар став кроком у розширенні горизонтів знань з фізичних наук. Університетська спільнота подякувала Dr. Alex Greilich за змістовну і цікаву доповідь і за погодження прийняти участь у нашій зустрічі, для нас це велика честь.

Дякуємо всім учасникам зустрічі за участь! Бажаємо всім здоров’я, успіхів, перемоги і миру.

 Кафедра вищої математики і фізики