29 лютого відбулось перше засідання Наглядової ради ТДАТУ в оновленому складі.

До складу Наглядової ради Таврійського ДАТУ увійшли відомі та поважні в Україні науковці, громадські та політичні діячі, наші випускники. Серед них:

– Новіков Геннадій Володимирович – голова Громадської спілки «Аграрний союз України», голова Наглядової ради;
– Адамчук Валерій Васильович – директор «Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України», заступник голови Наглядової ради;
– Іщенко Тетяна Дем’янівна – директор державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» Міністерства освіти і науки України, секретар Наглядової ради;
– Гришина Юлія Миколаївна – народний депутат України;
– Мінько Сергій Анатолійович – народний депутат України;
– Кремінь Тарас Дмитрович – Уповноважений із захисту державної мови;
– Федоров Іван Сергійович – голова Запорізької обласної військової адміністрації;
– Давиденко Олександр Григорович – директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Сортостанція» Вільнянського району Запорізької області;
– Маслов Михайло Борисович – генеральний директор ТОВ «МП-Агро».

Ректор університету, професор Сергій Кюрчев на засіданні Наглядової ради представив результати діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного за 2022-2023 роки. Він зазначив, що це були найскладніші роки, що принесли багато викликів, які довелося подолати колективу ТДАТУ.

Тим не менш, всупереч усім труднощам, Таврійський ДАТУ продовжує тримати освітній фронт та покращувати показники у престижних міжнародних та національних рейтингах: Webometrics 2024 – 51 місце з 299 університетів України; uniRank University Ranking – 54 місце зі 192 закладів вищої освіти України; TOP universities by citations in top Google Scholar profiles – 26 місце серед 94 ЗВО та ТОП–200 Україна – 58 місце серед 200 університетів нашої держави.

На сьогодні Університет разом з фаховими коледжами ТДАТУ є потужним Регіональним освітньо-науковим університетським центром Півдня України, в якому навчається більше 8000 здобувачів вищої та передвищої фахової освіти.

Ректор детально зупинився на важливих питаннях життєдіяльності університету, а також окреслив основні завдання на 2024 рік. Серед них:

– реалізація інноваційних підходів та заходів з професійної орієнтації молоді регіону;
– створення умов для забезпечення високої якості навчального процесу та безперервності освіти;
– забезпечення можливостей дуальної освіти для підвищення рівня професійної підготовки здобувачів.

Члени Наглядової ради високо оцінили діяльність переміщеного ТДАТУ, який попри усі виклики, адаптувався і продовжив свою діяльність на базі Запорізького національного університету, формуючи сучасне освітньо-наукове середовища для підготовки майбутніх фахівців. Вони запевнили, що будуть надавати допомогу для подальшого розвитку університету.

Народні депутати України Юлія Гришина та Сергій Мінько, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та інші члени Наглядової ради університету, наголосили, що ТДАТУ є зразком стійкості, витримки і згуртованості. Попри всі складнощі, вступна кампанія за 2023 рік стала найуспішнішою за весь час існування Таврійського ДАТУ, матеріально-технічна база відновлюється, зокрема, завдяки залученості адміністрації, університет сам заробляє кошти і наповнює спецфонди. А крім того — активно допомагає ЗСУ.

«Будемо допомагати й надалі. Як член Наглядової ради, робитиму максимум для подальшого розвитку цього університету та інших переміщених, що борються та розвиваються, попри всі складнощі!», – відзначила Юлія Гришина.

Такої ж думки і всі учасники засідання Наглядової ради, які виказали бажання всіляко сприяти ТДАТУ у реалізації поставлених завдань.

Амбітні плани керівництва буде можливим втілювати у життя, у тому числі, і за підтримки Наглядової ради.

«Вдячний кожному з Вас, шановні члени Наглядової ради, ми спільно визначатимемо стратегічні напрями вдосконалення освітнього процесу, науково-дослідної діяльності, фінансового й матеріально-технічного забезпечення та міжнародного співробітництва славетного ТДАТУ», – зазначив Сергій Кюрчев.

Слава Україні! Разом до Перемоги.