В рамках продовження Акції «16 днів проти насильства» зі студентами ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» які проживають у гуртожитку, був проведений тренінг «Стереотипи та міфи щодо насильства у сім’ї».

Розповсюдженість та переважна безкарність фактів насильства провокує подальше зростання їхньої кількості. Безпорадність жертви, зневіра суспільства щодо можливості отримати допомогу в міліції, корумпованість судів призводять до байдужості родичів жертв, їх свідків і громади в цілому.

Зі студентами було проведено невелике дослідження по факту виявлення жорстокості на прикладах які ми моделювали під час тренінгу, щоб розуміти яка із ситуацій є дійсно насиллям і до якої категорії відноситься. Провели анкетування «Які з перелічених ситуацій являються домашнім насильством?»

Жінка є більш уразливою до того, щоб стати жертвою насильства, ніж чоловіки. Ми створювали реальні ситуації в якій кожен студент мав змогу допомогти постраждалому змінити ставлення до «вироку долі». Як виявилось, дуже не легко знайти потрібні слова підтримки та шляхи виходу з ситуації.

Мета тренінгу:

– підвищення в суспільстві толерантного ставлення до жінок та дівчат, які опинилися у складних життєвих обставинах, внаслідок вчинення над ними насильства;
– напрацювання засобів допомоги та шляхів виходу зі складної ситуації;
– донести способи й телефони державної допомоги;
– формування і розуміння своєї громадської позиції до випадків насилля.

Студенти дуже швидко й активно долучилися до роботи та з великим зацікавленням розбирали кожну ситуацію. Наші студенти добре розуміються на категоріях, завжди стануть на заваді насиллю і прийдуть на допомогу.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»