В Україні з 24 лютого 2022 року оголосили воєнний стан і мобілізацію. По всій країні чоловікам призовного віку роздають повістки, що зобов’язує їх прийти у військкомат для майбутньої військової служби або ж для підтвердження непридатності до неї. Тему мобілізації, повісток та військового обліку тепер повсякчас обговорюють у соціальних мережах та новинах.

11 жовтня 2023 року в рамках проведення тижня циклової комісії землевпорядних, юридичних та економічних дисциплін викладачем юридичних дисциплін коледжу, кандидатом юридичних наук, адвокатом Іриною Ковальчук було проведено вебінар на тему «Мобілізація: від вручення повістки до отримання мобілізаційного розпорядження. Особливості військового обліку жінок» для працівників та студентів коледжу.

Тема є актуальною, тому з легкістю сприймалася аудиторією. Обговорили питання вручення повісток, необхідності постановки на військовий облік, розібралися з питаннями, щодо дій, у разі наявності підстав для відстрочки від мобілізації, детально зупинилися на правах громадян щодо явки за повісткою, оформленою неналежним чином, звернули увагу на особливість військового обліку жінок.

Реалії сьогодення є такими, що питання мобілізації виникає повсякчас у житті кожної родини. Тому подібні зустрічі з роз’яснення окремих аспектів законодавства є цікавими й корисними.