З 4 по 15 березня 2024 року У ВСП “Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ” проходив декадник циклової комісії соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін.

Відкрив декадник голова циклової комісії Микола Вдодович, представивши план заходів.

Володимир Литовченко оголосив конкурс на найкращий малюнок до 10-річчя Революції Гідності.

05 березня у групі АІ9121 для студентів та батьків відбулася виховна година на тему: «Найперше – музика у слові» у рамках програми «В майбутнє з бібліотекою», викладач – Надія Потапова. На заході були присутні викладачі коледжу.

Мета зустрічі:

  • показати неповторну красу слова через людські почуття та емоції;
  • налаштувати присутніх на позитив, натхнення, бадьорість духу.

Цього ж дня викладач Валентина Дунда провела в групі АІ9122 відкрите заняття з Основ нарисної геометрії «Зубчасті передачі», метою якого було розвивати та застосувати на практиці знання про основні співвідношення та елементи зубчастого колеса при виконанні практичної роботи.

Шостого березня відбулась Олімпіада з історії України. В ній брали участь здобувачі освіти 1-2 курсів коледжу.

За підсумками виконання завдань найкращі результати показали:

1 місце – Ірина Трусілова (МТ9122) та Гліб Мирошниченко (ЕІТ9122);

2 місце – Вікторія Омелянчук (ПР1123);

3 місце – Анастасія Кононцова (ПР1123).

Учасники виявили досить високий рівень знань та розуміння історичних процесів.

Тогож дня пройшли онлайн-змагання з шахів серед студентів коледжу (викладачі Лілія БРАГІНА, Володимир ЛИТОВЧЕНКО). В них взяли участь 28 шахістів: 5 дівчат та 23 хлопці. Місця розподілилися так:

І місце – Ярослав Спіров (МПГ9123)

ІІ місце – Юрій Мегель (АІ9121)

ІІІ місце – Віталій Кліщевський (ПТ 9122).

07 березня викладачами Наталією Балановською та Наталією Шаруділовою був проведений позааудиторний захід «Засідання-презентація роботи інтегрованого проєкту «Екологічний клуб «EcoLife». У заході взяли участь студенти першого курсу. Захід розпочався з презентації роботи екологічного клубу «EcoLife», який був заснований восени 2021 року. Присутні ознайомилися з метою роботи, складом робочих груп, основними напрямками роботи та найцікавішими дослідженнями. Матеріали роботи екоклубу представлені на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких та раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у 2024 році.

08 березня викладач іноземних мов Микола Вдодович разом зі студентами груп МПГ9123 та АЕІ9123 провели позааудиторний захід «Ukraine: from ancient times to modern times» у вигляді брейн-рингу. Студентам були запропоновані завдання, які стосувалися історії України, її сучасності, видатних особистостей. Учасники активно відповідали на питання та виконували завдання.

В рамках святкування ювілею 11 березня Микола Вдодович та студенти коледжу провели позааудиторний літературний захід «Поезії Т.Г. ШЕВЧЕНКА українською та англійською мовами», присвячений 210 річниці від дня народження великого українського поета. Гості заходу мали можливість прослухати вірш «Заповіт» чотирма мовами: українською, англійською, німецькою та польською.

12 березня викладачами Інною Василенкота Валерієм Денисенко був проведений позааудиторний захід історичний дайджест «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА». У заході взяли участь студенти I-II курсів.

Студенти презентували свої роботи, присвячені відомим історичним та культурним діячам.

Також під час заходу була проведена історична вікторина, в якій активно брали участь як студенти, так і викладачі.

12 березня викладачем математики та вищої математики Віолетою Поліхроновою було проведене показове практичне заняття з вищої математики в групі другого курсу спеціальності 076 Підприємництво та торгівля. Тема заняття «Застосування диференціального числення до розв’язування екстремальних задач економіки».

13 березня була проведена першість з шашок серед студентів коледжу (викладачі Лілія Брагіна, Володимир Литочвченко).

Змагання були проведені з метою збільшення розумової активності та популяризації гри. Вона розвиває об’ємне мислення, логічний аналіз, увагу і пам’ять, здатність швидко концентруватися.

У змаганнях взяли участь 23 студенти, з них: 5 дівчат та 18 юнаків. Місця розподілилися так:

І місце – Юрій Мегель (АІ9121 );

ІІ місце – Дмитро Афанасьев (АІ9121);

ІІІ місце – Антон Козирь (ЕІТ9122).

14 березня викладач фізичної культури Лілія Брагіна провела для викладачів та студентів майстер-клас «Здорова спина. Здорова постава під час роботи з гаджетами. Комплекс вправ на стільці», який був дуже корисний для здоров’я усіх учасників навчального процесу, бо всі ми через дистанційне навчання багато часу проводимо за гаджетами, що дуже шкодить нашому здоров’ю.

14 березня щорічно у світі відзначається одне з найнезвичайніших свят – Міжнародний день числа Пі. Також в цей день відзначається нове наукове свято – Міжнародний день математики.

Викладачі математики Вікторія Політицька та Віолета Поліхронова провели навчально-виховний тематичний захід, присвячений дню народження числа ПІ для слухачів курсів з підготови до НМТ та викладачів коледжу.

12 березня викладач Оксана КОСІНОВА взяла участь та виступила з доповіддю «Мистецький контекст творчості Т. Шевченка» у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасне Шевченкознавство. Мультидисциплінарні дискурси» у місті Києві, присвяченій 210-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, яка стала важливою та об’єднувальною подією для широкого міжнародного товариства, що цікавиться вивченням творчості великого поета.

З метою формування цифрової компетентності, розвитку критичного мислення, творчої медіаграмотності викладачів, вміння практично застосовувати здобуті знання та навички, 15 лютого в рамках декадника циклової комісії методистка коледжу Наталія Граборенко провела вебінар «Створення фліпбуків» у дистанційній формі за допомогою платформи Zoom для педагогічних працівників коледжу. Тема вебінару викликала неабияке зацікавлення слухачів.

Завершився декадник підсумковим засіданням циклової комісії соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін, на якому Микола Вдодович подякував усім членам циклової комісії за активну участь та цікаві заходи.

ВСП “Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ”