15 квітня 2015 р. у ТДАТУ відбулася урочиста подія – відкриття меморіальної дошки на честь чудового музиканта і людини, засновника і художнього керівника першого в місті Мелітополі народного естрадного оркестру Олександра Івановича Чигрина.

Пам’ятну дошку відкрили перший проректор Скляр Олександр Григорович і староста колективу Юдовінський Валерій Борисович.

Наукова бібліотека університету в урочистій обстановці провела кураторську годину, присвячену відкриттю меморіальної дошки. На розширену кураторську годину були запрошені: керівництво університету, викладачі, студенти, а також учасники та ветерани оркестру.

Співробітники наукової бібліотеки розповіли всім присутнім біографію маестро та познайомили з віхами становлення оркестру. Протягом усього екскурсу в історію в залі звучала джазова музика і показувалося слайд-шоу з фотографіями оркестру за різні роки його існування. Фотографії надали директор музею історії університету Оксамитна Анна Петрівна та учасники оркестру, а співробітники теле-радіо-прес-центру підготували слайд-шоу.

До знаменної події наукова бібліотека провела для студентів університету вечір-посвяту А. Чигрину «Пам’яті маестро».

21 листопада 2014 р. оркестр МІМСГу під управлінням Олександра Івановича Чигрина відзначив своє 65-річчя. Під час урочистостей, присвячених ювілею, учасники оркестру, що грали в різні роки в ньому, прийняли рішення увічнити пам’ять маестро. На цю пропозицію з радістю відгукнулися всі учасники оркестру, навіть ті, хто не зміг приїхати. Багато з них були з далекого і ближнього зарубіжжя. На кошти, зібрані учасниками, була виготовлена пам’ятна дошка і поличка для квітів у вигляді нотного стану.

Рада оркестру на чолі зі старостою колективу Юдовінським Валерієм Борисовичем звернулися до керівництва університету з проханням встановити меморіальну дошку на фасаді Центру культури і дозвілля ТДАТУ, де і проходили репетиції оркестру.

Ректор університету, професор Кюрчев Володимир Миколайович підтримав цю ідею і 25 листопада 2014 на вченій раді університету було прийнято постанову про відкриття пам’ятної дошки безсмертному керівникові, диригенту і аранжировщику Чигрину Олександру Івановичу.

«Зоряний» склад оркестру сформувався в 1961 році, музиканти об’їздили десятки міст Радянського Союзу, побували у Франції, Польщі, Німеччини. Незліченні фестивалі, огляди, конкурси, гастролі тільки ще сильніше відточували професіоналізм музикантів.

Майстерне виконання, блискуча імпровізація, акторська майстерність, жартівливі дуелі на музичних інструментах, віртуозні джазові композиції, що хвилюють душу, хіти різних років, – все це про одне з найбільш популярних і улюблених творчих колективів, гордості Мелітополя, естрадному оркестрі А.І. Чигрина.

Майже за 40 років існування оркестру Олександр Іванович Чигрин виховав цілу плеяду співаків і музикантів – більше трьохсот чоловік.

Особливою популярності визнання далеко за межами Мелітополя досягли: Борис Удовиченко – соліст, артист розмовного жанру, сценарист, Заслужений артист Чуваської республіки; Аркадій Хоралов став відомим співаком і композитором.

Серед учасників оркестру були викладачі, майбутні кандидати та доктори наук. Всіх перелічити неможливо, ось тільки деякі з них: Володимир Найдиш, Валерій Юдовінський, Володимир Брустінов, Володимир Діордієв, Анатолій Панченко, Валентин Дем’яненко, Віктор Чигрин, Віктор Шацький, Євген Михайлов і багато-багато інших.

Вони горді тим, що присвятили своє життя не тільки науці, але й мистецтву. Дружба колишніх музикантів оркестру Чигрина збереглася на довгі роки.

Присвятивши кращі роки розвитку свого оркестру, а також створенню численних музичних колективів на базі технічних підприємств міста, великий музикант, диригент, художній керівник Олександр Чигрин так і не став заслуженим, проте в пам’яті мелітопольців, співробітників та студентів університету він назавжди залишиться «Маестро музики».