У Таврійському державному агротехнологічному університеті протягом 7-14 квітня 2014 р. пройшла науково-практична конференція професорсько-викладацького складу та аспірантів за підсумками досліджень 2014 року.

Відкрив конференцію ректор ТДАТУ, проф. Кюрчев В.М. Від імені ректорату він привітав учасників конференції і в своїй доповіді окреслив завдання науковців університету в сучасних соціально-економічних умовах.

На пленарних засіданнях за результатами дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора наук були заслухані доповіді к.т.н., доц. Караєва О.Г. («Методологія формування комплексу машин для технологічних систем садівництва») та к.е.н., доц. Кальченка С.В. («Перспективи розвитку особистих селянських господарств»), доповіді директорів 3 науково-дослідних інститутів ТДАТУ (д.т.н., проф. Надикта В.Т., д.с.-г.н., проф.. Калитки В.В. та к.е.н., доц. Пруса Ю.О.), присвячені узагальненню результатів досліджень за минулий рік та основним напрямам удосконалення діяльності цих підрозділів на період 2016-2020 рр.

Всього в роботі конференції взяли участь 336 науковців. Крім співробітників ТДАТУ, доповіді зробили фахівці Національного університету біоресурсів і природокористування України, ПП «Аскон»,  Харківського державного університету харчування та торгівлі, Якимівського міжрайонного управління водного господарства, Сумського державного університету, СД «Фрегат» та ін.

Робота конференції була організована за 6 тематичними науковими напрямками:

  1. Проблеми і шляхи механізації вирощування сільськогосподарських культур в умовах півдня України (НДІ механізації землеробства півдня України);
  2. Перспективи розвитку енергетики в АПК (НДІ механізації землеробства півдня України);
  3. Системи сучасних агротехнологій в рослинництві (НДІ агротехнологій та екології)
  4. Екологія та охорона навколишнього середовища (НДІ агротехнологій та екології)
  5. Соціально-економічні аспекти розвитку села (НДІ стратегії соціально-економічного розвитку агропромислового виробництва півдня України)
  6. Розвиток облікової, аналітичної та фінансової складових економічної науки і практики (НДІ стратегії соціально-економічного розвитку агропромислового виробництва півдня України).

На засіданнях за науковими напрямками було винесено 39 доповідей на актуальну тематику по науковим роботам, що вже завершені чи завершуються.

Також на засіданнях 33 секцій було заслухано 295 доповідей по проміжним результатам наукових досліджень.

В своїх дослідженнях головну увагу науковці ТДАТУ приділяють прикладним розробкам, результати яких можуть бути використані агровиробниками регіону. Зокрема, на засіданнях конференції презентувалися технології, які на основі новітніх регуляторів росту дозволяють підвищити урожайність культур, якість продукції та зменшити її собівартість; запропоновано ефективні технології збільшення терміну зберігання овочів; запропоновано ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур, в тому числі на основі комплексів машин та знарядь, розроблених науковцями університету; запропоновано організаційно-економічні механізми забезпечення конкурентоспроможності та фінансової стійкості підприємств регіону на основі змін у податковій політиці в аграрному секторі економіки, бізнес-план виробництва біопалива із продукції рослинництва тощо.

На заключному пленарному засіданні були прийняті рекомендації науково-практичної конференції:

1. В напрямку реалізації Технічної політики в рослинницькій галузі Запорізької області до 2020 р. науковцям НДІ зосередити увагу на:

– розробці і впровадженні технологій, спрямованих на підвищення адаптаційних можливостей рослин до навколишніх умов;

– створенні нових енерго- та ресурсозберігаючих, екологічно безпечних технічних засобів с.-г. виробництва;

– зменшенні витрат ресурсів при зберіганні с.-г. продукції без погіршення її товарної якості;

– визначенні напрямів розвитку інфраструктури аграрного ринку регіону через створення оптових ринків, обслуговуючих кооперативів, ф’ючерсних компаній, аграрних бірж тощо.

2. З метою підвищення якості науково-дослідних робіт продовжити практику проведення науково-технічних конференцій за тематичним спрямуванням, на які залучати науковців споріднених кафедр університету, інших вищих і науково-дослідних установ, а також виробничників регіону.

3. Науково-технічним радам НДІ університету переглянути направленість програм наукових досліджень стосовно їх відповідності тим пріоритетним інноваційним напрямкам досліджень, фінансову підтримку яких можуть здійснити сільгоспвиробники півдня України і МОН України.

4. Для покращення маркетингу результатів наукових досліджень у першому кварталі 2016 р. випустити каталог завершених прикладних наукових розробок і розповсюдити його серед сільгоспвиробників півдня України та розмістити на сайті університету.

5. У другому кварталі 2015 р. розпочати роботи по створенню в університеті англомовного наукового видання з подальшим реєструванням його у науково метричній базі даних Scopus.

6. Активніше продовжувати роботу по налагодженню науково-виробничих зв’язків із сільськогосподарськими товаровиробниками, зокрема, із підприємцями малого та середнього бізнесу південного регіону країни.

7. Розмістити на сайті університету каталог наукових розробок науковців, які впроваджені ними у навчальний процес.