12 квітня 2016 року в рамках запланованої навчальної практики, яка проходить у ТДАТУ відбулася зустріч студентів напряму підготовки “Харчові технології та інженерія” 31 ХТІ та 21 ХТІ груп з  представниками заводу «Чумак» та приватним підсобним господарством «Павлівські».Гідом екскурсії була старший технолог. Її головним завданням було донести до студентів основну інформацію, про вирощування культур та про саму компанію.

Усі теплиці оснащені новітніми обладнаннями для контролю умов оточуючого середовища, усередині – датчики температури та тиску. Також установлені бджолині вулики для опилення культур.

Підприємство вирощує культури за допомогою американських, італійських та новозеландських технологій.

«Павлівські» – передове господарство з вирощування ранніх та елітних сортів винограду, полуниці, малини та ожини. У вирощуванні полуниці використовуються новітні технології. Її вирощують на спеціальному живильному екстракті, беруть ґрунтовні проби, щоб виявити, яких поживних речовин не вистачає. Саме цей новітній процес дозволяє полуниці мати гідний товарний вид, збільшений розмір та швидше дозрівання. Під час екскурсії студентам показали сховище куди відправляють зібрану продукцію, де її охолоджують. Охолоджуючий процес є основною вимогою перед транспортуванням продукції, щоб відстрочити втрату поживної цінності.

Також використовуючи новітні технології у вирощуванні винограду, студентам були показані кетяги винограду, розмір якого складає більше 0,5 метра. Чубуки цього винограду заготовляють і відправляють в різні закордоні країни.

Несподіванкою для студентів було те, що культури вирощуються як окремо, так і разом, тобто в одній теплиці може рости суниця, полуниця та виноград. А також підприємство має дуже високі показники врожайності порівняно з усією Україною!

Щоб розвиватися і розвивати свій вирощувальний бізнес – директор приватного підсобного господарства «Павлівські» відправляє своїх працівників на навчання закордон для удосконалення та підвищення їх вмінь.

Після пізнавальної екскурсії з вирощування культур студенти відправились на найбільше підприємство з переробки сільськогосподарської продукції в Україні «Чумак».

На підприємстві суворо дотримуються санітарних та гігієнічних норм. Тому пропустили до виробничого цеху лише тоді, коли всі зняли верхній одяг, прикраси, та наділи халати і шапочки, а також вимили руки.

Підприємство в основному працює за схемою безперервного виробництва. Усі процеси, які відбуваються при виробництві та розливі продукції контролюють оператори на комп’ютерах. Якщо на підприємстві трапляється збій машини, про що свідчать відповідні сигнали, то це відразу виправляється.

Студентам надали можливість побачити повний процес виготовлення кетчупу, майонезу, макаронів, томатної пасти, томатних соусів, кухарських соусів, соусів-приправ, горошку та кукурудзи, соку, огірків маринованих та фрузі. Вони були у захваті від того, що побачили увесь процес – заготовки томату, спецій та зберігання продукції в складах. Склади, де зберігається продукція займає велику площу, висота полиць становить до 7 метрів. Продукція зберігається окремо по секціям.

Після пізнавальної екскурсії студентам запропонували сезонну, тимчасову роботу за вакансіями: підсобно-транспортний виробник та сортувальник.

Завдяки таким практикам у студентів є можливість не тільки вдосконалити свої вміння та навички, а ще отримати досвід, який буде не від’ємною частиною усього їх життя.

Юлія Кондратюк, начальник РВВ «Агротаврія»