18 років тому, 21 лютого, пішов з життя ректор, тоді ще Агротехнічної академії, Микола Крижачківський. Талановитому керівнику, сповненому сил і енергії був лише 51 рік.

Микола Крижачківський народився у с. Жердя Хмельницької області. У 1976 році закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут за спеціальністю інженер-механік. Трудовий шлях Микола Людвігович розпочав головним інженером: спочатку у радгоспі ім. Щорса Дубнівського району Рівненської області, а потім у колгоспі «Росія» Чемеровецького району Хмельницької області. У 1981 р. був призначений на посаду інженера науково-дослідного сектора Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1987 році, сповнений сил і енергії, Микола Крижачківський переїхав до Мелітополя, де очолив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ), нині ТДАТУ. Микола Людвігович реалізував себе не тільки як теоретик і практик сільськогосподарської науки, талановитий педагог-новатор, але і як умілий керівник. Мобілізувавши професорсько-викладацький склад, колектив студентів і аспірантів інституту на досягнення якісного нового рівня теоретичної та практичної підготовки фахівців, Микола Людвігович забезпечив можливість максимально високої акредитації керованого ним навчального закладу.

У 1994 р. МІМСГ отримав статус Таврійської державної агротехнічної академії. Науковий рівень ректора ТДАТА, професора Миколи Крижачківського був визнаний не тільки в Україні: Микола Людвігович мав ступінь доктора сільськогосподарських наук Польщі в галузі сільськогосподарської інженерії.

Микола Крижачківський робив все можливе, аби в складні часи наш заклад вищої освіти не лише існував а і процвітав. Він пішов з життя 18 років тому. У червні 2024 року йому б виповнилося 70 років.