Запорізька обласна державна адміністрація у листопаді – грудні 2023 року зініціювала та провела обласний студентський конкурс наукових проєктів «Наука для відбудови Запорізького регіону у воєнний та повоєнний час». Координацію конкурсу та організаційно-методичне забезпечення здійснював Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Конкурс проводився з метою сприяння формуванню в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя регіону.

Програма Конкурсу включала розробку, презентацію та захист наукових проєктів з регіонального розвитку в умовах воєнного стану та у повоєнний період за такими напрямами:

1) цифровізація та інформаційні технології;

2) біотехнології та сфера охорони здоров’я;

3) нові матеріали та технології;

4) соціальні та гуманітарні науки (міждисциплінарний підхід).

Всього в конкурсі взяли участь студенти  більшості вишів регіону: ТДАТУ, ЗНУ, НУ «Запорізька політехніка», МДПУ, ЗДМФУ, БДПУ та ХННРА. На конкурс було подано 25 робіт, у тому числі 5 – від ТДАТУ на напрями цифровізація та інформаційні технології та нові матеріали та технології.

Впродовж 11-15 грудня Конкурсна комісія розглянула подані наукові проєкти та здійснила їх оцінювання, на основі чого було визначено 7 проєктів, які 18 грудня були презентовані авторами на наступному етапі конкурсу.

Серед них – проєкт студента механіко-технологічного факультету Ігоря Ярошенка «Комплекс машин України на основі трактора серії ХТЗ-160 для вирощування просапних культур» (науковий керівник – д.т.н., проф. Володимир Надикто).

Якість доповідей учасників та відповіді на питання також оцінювалися комісією. В результаті було визначено одне перше місце, два других та чотири третіх місця. Проєкт Ігоря Ярошенка зайняв третє місце. Всі переможці нагороджені грошовою премією від Запорізької ОДА. Інші автори проектів отримали дипломи учасників:

• Поліна Чернишова, студентка факультету агротехнологій та екології (науковий керівник – к.с.-г.н., доц. Максим Ганчук)
  • Катерина Туряк, студентка факультету агротехнологій та екології (науковий керівник – к.с.-г.н., доц. Вікторія Скиба)
  • Олексій Бугаєв, студент факультету агротехнологій та екології (науковий керівник – к.с.-г.н., доц. Вікторія Скиба)
  • Валентин Притула, студент механіко-технологічного факультету (науковий керівник – д.т.н., проф. Євген Гавриленко)
  • Владислав Дуков, студент механіко-технологічного факультету (науковий керівник – к.т.н., доц. Олександр Мацулевич)

За активну участь у проведенні конкурсу члени конкурсної комісії віл ТДАТУ к.с.-г.н., доц. Ірина Іванова та к.е.н., доц. Юрій Прус отримали подяки від Департаменту освіти і науки ЗОДА.

Вітаємо переможців й учасників конкурсу із високими результатами та бажаємо нових успіхів і наукових досягнень!

Науково-дослідна частина