У сучасному вищому навчанні розвиток співпраці та партнерства стає важливою ланкою в подоланні викликів та вдосконаленні освітніх практик. Спільні проєкти надають університетам можливість об’єднати фінансові ресурси та інтелект для створення нових освітніх програм, наукових лабораторій та міжнародних проєктів.

В цьому контексті важливим прикладом є досвід громади Сейняйокі в Фінляндії, де на базі Університету прикладних наук створено консорціум університетів Сейняйокі.

Університетський консорціум Сейняйокі – це мережева спільнота, яка об’єднує 80 міждисциплінарних експертів з чотирьох фінських університетів: Університет Тампере, Університет Гельсінкі, Університет Вааса та Університет мистецтв Гельсінкі. Партнерами консорціуму є Університет Турку та Асоціація університетів Південної Остроботнії (Epky).

12 грудня проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, професор Дар’я Легеза зустрілася з представниками консорціуму: директором консорціуму Сейняйокі Оллі-Пекка Війнамякі, директором інституту Руралія Університету Хельсінкі Самі Куркі, старшим науковим співробітником факультету менеджменту та бізнесу Університету Тамперре Ярі Колехмайнен.

Учасники консорціуму представили стратегічні цілі університетів та наголосили на їх виконанні у рамках співпраці в консорціумі.

Однією з переваг роботи консорціуму є різноманітність освітніх послуг, що пропонують університети для громади Сейняйокі, включаючи освітні курси для дорослих, програми навчання двома мовами та творчу освіту. Обговорено питання створення наукових просторів у напрямах IT-технологій, циркулярної економіки харчових технологій та агроінженерії.

Зустріч із представниками Асоціації університетів Південної Остроботнії надала можливість визначити основні напрями співпраці, яка буде спрямована на організацію академічної мобільності викладачів та студентів, гостьових лекцій та спільних наукових семінарів. Усе це відкриває нові перспективи для подальшого розвитку нашого університетського середовища та підвищення якості освіти.

Спільні зусилля та інноваційні підходи до навчання та наукової роботи стають ключем до успішної подальшої кооперації та досягнення високих стандартів в галузі вищої освіти.