Підготовка  фахівців енергетиків передбачає не лише проведення лекцій та семінарів, але й організацію нестандартних видів занять поза аудиторією.

Музей «Фаетон» – це ідеальне місце для тих, хто захоплюється найрізноманітнішою технікою. Тому відвідування музею в Запоріжжі  студентами 11СЕЕ та 11ЕЕ виявилося корисним не лише для підвищення їх загальної культури, але і для розширення кругозору. Адже у музеї зібрано абсолютно все, що можна віднести до дивовижного світу техніки!

Музей «Фаетон» входить до 20-ки найбільших технічних музеїв Європи. У 2013 році він був визнаний, як найбільше зібрання ретро техніки і занесений в Книгу Рекордів України. Сьогодні це понад 200 одиниць експонатів. У музеї представлені не тільки автомобілі, також тут можна побачити колекцію зброї, велосипеди, мотоцикли і навіть літак з танком!

Студенти захопливо розглядали всі експонати та часом були просто приголомшені, оскільки перед ними поставали унікальні зразки радянського і закордонного автопрому, вік яких датується від початку до кінця ХХ століття. Тут розкішні Ford Model А, ЗиМ ГАЗ 12, Chevrolet Bel Air, ГАЗ 14, Chevrolet Biscayne, Corvette 1987, Cadillac Eldorado 77, ЗиМ затишно сусідять з народними автомобілями типу Volkswagen T2 і Москвич всіх моделей, Shkoda 1200 і Жигулі з “копійки” до “сімки”, Volkswagen Käfer (Жук) і КІМ; Oldsmobile і ЗАЗ 965А.

Військової автопарк включає такі легендарні раритети, як VW Kubelwagen Typ 82, бронеавтомобіль БА-64Б, Willys MB, ГАЗ АА, ЗІС-5, GMC CCKW 353, Dodge WC-52, ЗІС -6 “Катюша”.

Політехнічний зал, експозиція якого налічує близько тисячі експонатів, привезених зі всіх куточків України. Це старовинні предмети побуту, які більше не зустрінеш в звичайному житті. Серед них радіоприймачі, телевізори, фотоапарати. Крім телевізорів, магнітофонів, кіно- і фотоапаратури в новому залі можна буде побачити телефони та побутову техніку. Це старі швейні машини, пилососи, пральні машини, електробритви і багато іншого. Є навіть саморобний самогонний апарат минулого століття!

Під час екскурсії, за допомогою досвідченого екскурсовода студенти дізналися що кожен експонат – це представник своєї епохи, своєї країни і, обов’язково, у кожного з них є своя, неповторна історія. Всі автомобілі колекції «на ходу», в робочому стані. Вони часто беруть участь в різних виставках, парадах, знімаються в кіно.

Відвідування цього незвичайного музею, залишило у студентів незабутні враження.

куратор 11СЕЕ групи Гулевський В.Б.

куратор 11ЕЕ групи Нестерчук Д.М.