22 грудня в Україні стартував обласний етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вперше для здобувачів вищої освіти Запорізької області він проходив на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Враховуючі епідеміологічну ситуацію, Конкурс проходив у дистанційному форматі. Участь у ньому взяли 12 здобувачів з семи закладів вищої освіти: Запорізького національного університету, Хортицької національної академії, Бердянського педагогічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізького державного медичного університету та Національного університету «Запорізька політехніка».

До всіх конкурсантів звернувся в.о. ректора ТДАТУ, доцент Олександр Ломейко.

«Дякую організаторам Конкурсу за довіру. Це велика честь, що саме ТДАТУ став центром проведення Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цей конкурс є важливим не тільки з точки зору підвищення патріотичного виховання нашої молоді та престижу української мови, а також виховання у молоді поваги до рідної мови. Бажаю всім учасникам Конкурсу нових здобутків і перемог», – акцентував Олександр Ломейко.

Голова журі, професор кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ Тетяна Шарова наголосила, що наша країна збирає здобувачів освіти з метою популяризації української мови у 22 раз. Нині в Україні свято, адже сучасна молода еліта долучається до ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

«Метою конкурсу є забезпечення все більшого розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердження її статусу, як державної, віднесення престижу української мови серед молоді», – наголосила Тетяна Шарова.

Для здобувачів закладів вищої освіти Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проходить у три етапи, перший – безпосередньо на місцях (у закладах вищої освіти), другий – обласний, третій – підсумковий.

До складу жури у цьому році увійшли викладачі закладів вищої освіти Запорізької області. Саме вони будуть оцінювати роботи конкурсантів. На виконання завдання їм відведено три години.

Переможці обласного етапу візьмуть участь у фіналі, який відбудеться у лютому 2022 року. Про результати Конкурсу ми повідомимо у наступних публікаціях.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»