Одним з пріоритетних завдань для Таврійського державного агротехнологічного, Миколаївського національного аграрного та Херсонського державного аграрних університетів є впровадження програм академічної мобільності. Слід відмітити, що за останні роки університетам вдалося налагодити реалізацію зовнішньої академічної мобільності із закордонними вищими навчальними закладами Франції, Німеччини, Польщі, де  студенти вже отримали подвійні дипломи магістрів.

У цьому навчальному році керівництво університетів південного регіону активно працює щодо впровадження програми внутрішньої академічної мобільності студентів з аграрними вищими навчальними закладами. Було укладено договори щодо співпраці між Таврійським державним агротехнологічним університетом, Миколаївським національним аграрним університетом та Херсонським державним аграрним університетом.

Основними завданнями внутрішньої академічної мобільності студентів  ВНЗ є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, обмін досвідом та встановлення внутрішніх інтеграційних зв’язків.

У лютому 2018 року в рамках академічної мобільності 4 студенти (спеціальність «Агрономія»)  факультету агротехнологій та екології ТДАТУ пройшли конкурсний відбір  та були направлені на навчання до закладів-партнерів на 2 тижні. У цей же час до Таврійського державного агротехнологічного університету завітали чотири студента з Миколаївського НАУ  та  Херсонського ДАУ (спеціальність «Агрономія»).

На початку перебування у Мелітопольському ТДАТУ майбутні агрономи Миколаївського НАУ  та  Херсонського ДАУ були запрошені на зустріч  з ректором ТДАТУ,  доктором технічних наук, професором, членом-кореспондентом НААН України, Заслуженим працівником освіти України Кюрчевим Володимиром Миколайовичем.

Володимир Миколайович звернувся з привітальним словом до студентів, побажав яскравих вражень, плідного навчання та вручив пам’ятні подарунки на згадку про навчання у нашому вищі. Особисто зустрівся з шановними гостями ректор Миколаївського НАУ  академіком В’ячеслав Сергійович Шебанін, запросивши молодь на спілкування за чашкою кави.

Протягом перебування студентів закладів-партнерів у  університетах хлопці та дівчата відвідували заняття у групах відповідного курсу зі  спеціальності «Агрономія», де мали можливість не тільки вивчати професійні дисципліни, а й порівнювати рівень викладання наших викладачів з рівнем підготовки у своїх ВНЗ. Крім того, студенти МНАУ та ХДАУ  в рамках реалізації програми академічної мобільності та за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, відвідали бази практичної підготовки ТДАТУ, а саме багатопрофільне сільськогосподарське підприємство ПАТ «Племзавод «Степове» та тепличний комплекс, які розташовані у Кам’янка-Дніпровському районі Запорізької області. Викладачі кафедри «Харчові технології та готельно-ресторанна справа» ТДАТУ провели здобувачів вищої освіти Миколаївського національного аграрного університету та Херсонського державного аграрного університету  у світ грибівництва. Директор ТОВ НВП  «Грибний лікар» Севастьянович В. М. ознайомив майбутніх агрономів із тонкощами грибного виробництва. Після захоплюючої подорожі до царства грибів наші гості мали можливість ознайомитися із новинками сільськогосподарської техніки, яку проектує та випускає НВК «Роста», м. Мелітополь, відомий на ринку України з 2000 року.

Впродовж десяти днів навчання програма була насиченою , корисною та різноманітною  у МНАУ. Студенти мали можливість відвідувати лекції та практичні заняття ведучих викладачів університету – професорів М. О. Самойленка, М. І. Федорчука, В. В. Гамаюнової, С. Г. Чорного з використанням європейської системи трансферу та накопиченням кредитів ECTS. Гості факультету взяли участь у виїзному дні практичної підготовки здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, що відбувся на базі приватного акціонерного товариства «Одесавинпром» у місті Одесі. Під час перебування в ХДАУ, студенти з ТДАТУ відвідували лекції, лабораторні, практичні заняття разом зі студентами 3 курсу агрономічного факультету. Також для них було проведено ознайомчі екскурсії по кафедрам агрономічного факультету, музеям університету: історичному, анатомічному, аквакультури, ґрунтів та мінералів, а також цікаві ознайомчі екскурсії містом Херсон.

Не менш важливим у такому обміні студентів між закладами-партнерами є можливість спілкування зі своїми однолітками. Студентське самоврядування  факультету агротехнологій та екології ТДАТУ  представили своїм новим друзям цікаву культурно-розважальну програму відвідування Національного природного парку «Кам’яна могила», екскурсії по історичним пам’яткам та місцевим краєвидам м. Мелітополя, відвідування кінотеатру «Перемога», між університетські змагання із боулінгу, святкування Масляної, КВК та багато інших заходів. Вільний від занять час для гостей  МНАУ та ХДАУ   був також максимально насичений подіями – новими знайомствами, спілкуванням із студентами та викладачами факультету, культурними заходами Миколаївщини та Херсону. Так, здобувачі вищої освіти знайомилися з містом, відвідували музеї, суднобудування і флоту, краєзнавчий «Старофлотські казарми», обласний художній імені В. В. Верещагіна, зоопарк.

Наразі  завершився перший етап цієї програми, і студенти повернулися до своїх вишів із набутим новим досвідом та яскравими враженнями. Були проведені кураторські години, присвячені академічній мобільності студентів в Таврійському державному агротехнологічному університеті, Миколаївському національному аграрному університеті та Херсонському державному аграрному університеті. Наприкінці зустрічей наша молодь наголосила на тому, що академічна мобільність є ефективним шляхом з підвищення якості підготовки фахівців. Декани факультетів  агротехнологій та екології ТДАТУ Іванова І.Є., агротехнологій МНАУ Дробідько А.В. та агрономічного ХДАУ Мринський І.М. сподіваються, що започаткована справа академічної мобільності здобувачів вищої освіти між університетами стане традицією.

За думкою керівництва вишив реалізація програм академічної мобільності в університетах аграрного профілю є не тільки інтеграцією в європейський освітній простір, а й ефективним шляхом з підвищення якості підготовки фахівців у закладах-партнерах.

Інформаційний супровід: декан факультетів  агротехнологій та екології ТДАТУ Іванова І. Є., декан факультету агротехнологій МНАУ Дробідько А. В. та агрономічного факультету ХДАУ Мринський І. М., завідувач кабінету навчально-методичного супроводу природничо-екологічної підготовки та агрономії  ДУ “НМЦ ВНЗ”Агроосвіта” Малинка Л. В