26 квітня Освіта.ua оприлюднила щорічний рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних міжнародної наукометричної бази Scopus. Рейтинг складений за результатами проведення наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2021 року.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук, до яких належать наукові журнали, матеріали конференцій і книжкові видання.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Станом на квітень 2021 року до бази даних Scopus включено 190 закладів вищої освіти України.

Таврійський ТДАТУ вперше за останні п’ять років посів 109 позицію у рейтингу Scopus, піднявшись на 21 сходинку уверх. Такий результат став можливим завдяки значному зростанню показників рейтингу: кількість наукових публікацій науковців ТДАТУ збільшилося на 171, цитувань на 459, індекс Хірша виріс до 12 (+5).

У порівняні з аграрними університетами, ТДАТУ на сьогодні посідає шосту позицію після НУБІПа, ЛНУВМБ імені С. З. Ґжицького, СНАУ, ХНТУСГ П.Василенка та БНАУ.

Серед ЗВО Запорізької області, у ТДАТУ четверта позиція після ЗНУ, НУ «Запорізька політехніка» та ЗДМУ.
Загальну таблицю рейтингу ЗВО України за показниками Scopus 2021 року традиційно очолили: КНУ імені Т.Шевченка з найвищим індексом Хірша – 101, ХНУ імені В. Н. Каразіна відповідно – 76, ЛНУ імені Івана Франка – 67, ОНУ імені І. І. Мечникова – 67, КПІ імені Ігоря Сікорського – 65.

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС