У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного два роки тому було висаджено навчально-дослідний виноградник на площі 1,0 га.

На жаль, останнім часом, негативні процеси призводять до скорочення площ під виноградниками. Основні з них: несприятливі умови навколишнього середовища, низька якість посадкового матеріалу. Така ситуація спостерігається по всій території України. Як стверджують науковці, відродження виноградарства значною мірою залежить від стану виноградного розсадництва.

У Таврійському ДАТУ силами співробітників кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії у цьому році було висаджено близько 300 однорічних кореневласних саджанців таких столових сортів винограду, як: Ніна, Кишмиш лучистий, Різамат, Тузловскій велікан, Благовест, Лівія, Чародей, Аркадія, Преображение.

В рамках проведення навчальних практик у студентів спеціальностей «Садівництво та виноградарство» та «Агрономія» було висаджено нову ремонтну школку загальною чисельністю близько 900 чубуків з різних столових сортів винограду: Подарок Запоріжжя (новий), Юпитер, Ризамат, Кодрянка, Кубань, Шоколадний, Лівія, Елегант.

Максим Колесніков,
к.с-г.н., зав кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії