27 січня 2017 року на базі Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся семінар «Особливості культивування дереворуйнівних їстівних і лікарських грибів в зимових умовах», який було організовано інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

У семінарі взяли участь близько 50 виробників грибів Запорізької області.

Традиційно семінар розпочався з привітального слова директора ІКЦ «Агро-Таврія» Подшивалова Геннадія Валерійовича та ознайомлення з роботою проекту Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Наступним доповідачем була к.с.-г.н., ст. викл. кафедри технологій переробки та зберігання продукції сільського господарства ТДАТУ Бандура Ірина Іванівна (технолог з грибівництва), яка в своєму докладі представила низку питань з технологій культивування дереворуйнівних їстівних і лікарських грибів, а саме:

–         Біологічні особливості дереворуйнівних грибів, зокрема роду Pleurotus (глива звичайна і легенева).

–         Умови необхідності зміни штамів.

–         Основні вимоги мікроклімату на етапі плодоношення (практичні навики роботи з ID-діаграмою).

Після завершення семінару  учасники відвідали виробництво грибів глив у ФОП “Севастянович” у с. Садове Мелітопольського району. Найцікавішою частиною екскурсії було місце вирощування грибів. Це велике приміщення, у якому розміщенні у ряди мішки з сировиною та різними отворами, що підвішені до стелі. Саме з цих отворів ростуть гливи. Конструкція будівлі  дозволяє у будь-який момент провітрити приміщення природним шляхом, що зменшує собівартість продукції.

Gribu