Коли на деревах з’являється перше листя і починають активно розпускатись квіти, хочеться поринути у процес пізнання навколишнього світу. Саме цьому процесу присвятили значну частину свого життя співробітники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, які представили до захисту свої дисертаційні роботи. З цього приводу 6 і 7 травня відбулась сесія засідань спеціалізованої вченої ради Д 18.819.01, на яких розглядались одна докторська і три кандидатські дисертації.

У першій день засідань свою роботу представив Володимир Дідур. Він захищав дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Тема дисертації – «Механіко-технологічні основи глибокої переробки насіння рицини в умовах малотоннажного підприємства». Науковий консультант роботи – член-кореспондент НААН України, доктор технічних наук, професор, ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев. Офіційними опонентами виступили Володимир Дідух, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри аграрної інженерії Луцького національного технічного університету; Валентин Мироненко, доктор технічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу електрифікації та автоматизації агротехнологічного виробництва Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» НААН України; Вячеслав Братішко, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, декан механіко-технологічного факультету Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Другим у цей день представляв свою кандидатську дисертацію асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика ТДАТУ Олександр Ковальов. Робота була подана за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Тема дисертації – «Обґрунтування параметрів струминно-щілинного гомогенізатора молока з роздільною подачею вершків». Науковий керівник роботи – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика Кирило Самойчук. Офіційними опонентами виступили Вячеслав Братішко, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, декан механіко-технологічного факультету Національного університету біоресурсів та природокористування України; Віталій Ткач, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу біотехнічних систем в тваринництві та заготівлі кормів Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» НААН України.

Наступного дня свою кандидатську дисертацію захищав старший викладач кафедри електротехніки і електромеханіки імені професора В.В. Овчарова ТДАТУ Олександр Ковальов. Робота була представлена за спеціальністю 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи. Тема дисертації – «Обґрунтування параметрів і режимів роботи регульованого електропривода мотоблока». Науковий керівник роботи – доктор технічних наук, професор, декан факультету енергетики і комп’ютерних технологій ТДАТУ Ігор Назаренко. Офіційними опонентами виступили Микола Островерхов, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Максим Сорокін, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри автоматизованих електромеханічних систем Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Також у наступний день захищав свою кандидатську дисертацію асистент кафедри технології конструкційних матеріалів ТДАТУ Олександр Парахін. Науковий керівник роботи – член-кореспондент НААН України, доктор технічних наук, професор, професор кафедри машиновикористання в землеробстві ТДАТУ Володимир Надикто. Офіційними опонентами виступили Олексій Козаченко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри сільськогосподарських машин Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка; Віктор Третяк, кандидат технічних наук, доцент, завідувач відділу мобільних енергетичних засобів та біоенергетики Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» НААН України.

Через карантин захисти дисертацій проходили у змішаному форматі із застосуванням платформи Zoom. Члени спецради із ТДАТУ та здобувачі знаходились у залі нарад університету, а члени спецради з інших міст та опоненти перебували онлайн. Під час захистів виникали жваві дискусії, які розкривали як позитивні сторони дисертацій, так і їх недоліки. Усі присутні позитивно оцінили представлені роботи та надали схвальні оцінки отриманим у них результатам, відмічаючи їх наукову і практичну цінність.

Наприкінці кожного захисту, як це і передбачає регламент, відбувались таємні голосування, за результатами яких спеціалізована вчена рада Д 18.819.01 абсолютною більшістю голосів висказалась «За» присудження Володимиру Дідуру наукового ступеня доктора технічних наук, а іншим здобувачам – наукових ступенів кандидатів технічних наук із відповідних спеціальностей. Вітаємо здобувачів із завершенням першого кроку на шляху отримання наукових ступенів, попереду їх роботи чекає розгляд у Міністерстві освіти і науки України. Бажаємо здобувачам впевнено пройти і цю процедуру.

Олександр Вовк,
секретар спецради Д 18.819.01, доцент