Міністерство освіти і науки України оголосило конкурсний відбір наукових проектів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок (далі – дослідження і розробки), виконання яких розпочнеться у 2017 році за рахунок коштів державного бюджету (Наказ МОН №717 від 30 червня 2016 р.)

Конкурс проводиться з метою з метою підвищення наукового рівня фундаментальних досліджень, практичної цінності прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок.

Запрошуємо науковців та дослідницькі групи НДІ університету взяти участь у першому (внутрішньоуніверситетському) етапі цього Конкурсу. Термін про ведення першого етапу Конкурсу – до 29 серпня 2016 року.

Відбір проектів досліджень і розробок проводять науково-технічні ради НДІ, результати затверджуються Вченою радою університету.

Формування тематики досліджень і розробок здійснюється відповідно до Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»

При формуванні тематики наукових досліджень і розробок необхідно орієнтуватись на вирішення найактуальніших проблем у сфері розвитку науки та економіки, зокрема шляхом формування міждисциплінарної тематики зазначених проектів.

При здійсненні відбору надається перевага проектам, які мають особливо важливе значення для підвищення обороноздатності та національної безпеки держави, мають прикладні результати подвійного використання, а також конкурентоспроможні на світовому ринку та спрямовані на використання у соціальній сфері, виробництві, навчальному процесі.

Терміни виконання проектів:

• фундаментальні/прикладні дослідження – до 36 місяців
  • науково-технічні (експериментальні) розробки – до 24 місяців

Пріоритетні тематичні напрями, перелік секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН та форми проектів прикріплені після цього оголошення. Актуальні паспорти секцій-2016 (для вибору напряму секцій) будуть прикріплені пізніше. Довідково можна ознайомитися з паспортами секцій-2015.

Другий етап Конкурсу відбуватиметься з 01 вересня до 25 жовтня 2016 року шляхом експертизи проектів наукових досліджень і розробок експертами секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН, Результати експертизи розглядатимуться та затверджуватимуться на засіданнях вказаних секцій. Результати Конкурсу мають бути оголошені до 31 жовтня 2016 року.

За довідковою інформацією (зокрема, щодо фінансового обґрунтування витрат для виконання проекту) звертатися до науково-дослідної частини ТДАТУ (Прус Ю.О.)

1. Перелік пріоритетних тематичних напрямів Конкурсу проектів

2. Перелік секцій-2016 за фаховими напрямами Наукової ради МОН наказ від 30.06.2016р. № 718

3. Паспорти секцій-2015 за фаховими напрямами Наукової ради МОН_Конкурс проектів

4. Форма проекту ф-п досл. (до наказу МОН № 717) (1)