IMG-306325f5751806cefaa91f93b5ea26bc-VСеред колективів художньої самодіяльності, які існують в ЦКІД, величезною популярністю серед прихильників хореографічного мистецтва користується ансамбль народного та сучасного танцю «Юність», заснований у далекі 80-ті. Протягом останніх 15-ти років керівником та натхненником цього колективу є хореограф Ірина Альбертівна Лук’яненко.

За роки існування ансамблю десятки разів змінювався склад учасників, незмінними залишалися лише жага до творчості і бажання займатися улюбленою справою. З гордістю колектив може похвалитися великою кількістю видовищних постановок: ліричні, патріотичні, сатиричні композиції. Участь у конкурсах та фестивалях різного рівня, завжди приносив перемоги різного рівня.

«Артист професійно зростає тільки на новому матеріалі. Кожна нова постановка – це якісний стрибок в його творчій біографії», – каже керівник Ірина Альбертівна. Протягом останніх років, разом зі своєю помічницею Вєронікою Почерніною, вони постійно працюють над створенням для танцювального колективу нового, різножанрового репертуару, який вирізняється високою якістю, яскравими образами, а також, що не менш важливо, розкриттям індивідуальності кожного учасника, що зовсім нелегко в умовах постійного зміну складу ансамблю.

Зовсім скоро, а саме на святковому концерті, присвяченому Міжнародному жіночому дню 8 березня, ансамбль  «Юність» запропонує глядачам дві нові постановки. Одна з них – романтичне та чуттєве танго, а друга створена на реальних подіях, які відбувалися в роки другої світової війни на території Угорщини в 1944-45 роках. Масові знищення євреїв проводилися наступним чином. Приречених людей змушували вишиковуватись в одну лінію на березі річки Дунай, заковували кайданами за ноги і заганяли у воду, потім лунав постріл в першого або останнього; коли людина падала, то тягла за собою у вічність всіх інших. Перед стратою жертв змушували залишати своє взуття на березі. У 2005 році в Будапешті був встановлений меморіал всім жертвам Холокосту під назвою «Туфлі на березі Дунаю». Саме таку назву має нова хореографічна постановка.

Чекаємо з нетерпінням глядачів на святковому концерті до Дня 8 Березня. Точну дату повідомимо пізніше, слідкуйте за афішами.

                                                                                     Світлана Цвигун, директор ЦКІД