Згідно плану роботи, представники координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, ГО «Всеукраїнський козацький Центр сприяння євроатлантичній інтеграції», «Всеукраїнський козацький спортивний клуб» ім. гетьмана України Івана Мазепи, «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», Всеукраїнського штабу операції «Козацький волонтер» провели щорічну робочу нараду з ректором Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, професором, доктором технічних наук, Володимиром Кюрчевим.

Давні дружні і ділові відносини між потужними козацькими організаціями і викладачами та студентами закладу вищої освіти дозволили і в складні часи боротьби за незалежність і територіальну цілісність України посилити роботу направлену на підтримку воєнно-політичного курсу керівництва країни, виховну діяльність, збереження козацьких традицій в навчанні і культурному розвитку, підтримці пошукової діяльності, укріпленні обороноздатності рідної Батьківщини.

Як підкреслив голова Запорозького козацького Руху опору агресорам і окупантам, Директор Центру, кандидат наук з державного управління, воєнний історик Дмитро Сухінін (Гора), саме у ТДАТУ вперше в Мелітополі з ЗВО, у 2015 році був створений козацький курінь, розпочату всеукраїнську національно-патріотичну акцію «Молоді про українську армію», а багато студентів козаків активно долучилися до культурно-історичних заходів, в тому числі започатковану Піклувальною радою Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. Д.І. Вишневецького (Байди) цілу низку лекцій з вшанування української історичної літератури.

Дуже цікавими були зустрічі зі студентами в прекрасному, наповненому рідкісними експонатами і документами, створеними самими талановитими працівниками і вихованцями університету музеї. Керівництвом була підтримана пропозиція щодо проведення діяльності з популяризації вступу України до НАТО і Європейського Союзу, укріплення союзницьких відносин зі США, Великою Британією, Німеччиною, Канадою, Литвою, Польщею, нашими побратимами з Аргентини і Румунії, де залишилися багато родин, нащадків славних запорозьких і задунайських козаків.

Ректор університету Володимир Кюрчев цікаво розповів про навчання, молодіжні організації, плани на наступний рік і привітав продовження спільної співпраці у 2021 році. Звернув увагу на необхідність допомоги сучасній молоді і важливість для державного управління, економіки продовжувати навчання, займатися науковими роботами, дослідженнями, розробці нових технологій, підвищення рівня кваліфікації у Європі.

Директор ГО «Всеукраїнський козацький спортивний клуб», учасник Самооборони Запорізького Майдану, волонтер Іван Нонка ознайомив присутніх з планом проведення змагань у відповідності з державною Стратегією розвитку фізичної культури і спорту, запропонував спільні з козацьким клубом спортивні змагання на кубки Івана Мазепи, Дмитра Вишневецького (Байди), Пилипа Орлика, Івана Сірка. Також було вирішено відновити діяльність козацького куреня, де студенти вже закінчили навчання.

Пропозиції були прийняті. Верховний отаман МСК «ЗС», полковник ЗСУ у відставці, учасник АТО, перший начальник штабу 37-го батальону ЗСУ Ілля Лапін запропонував участь ветеранів АТО, козаків у проведенні уроків мужності, особливу увагу звернув на необхідність участі студентів в навчаннях і підрозділах територіальної оборони України.

Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, полковник СБУ у відставці, операцій «Дозор» і «Перехоплення». генеральний суддя Павло Білан також закликав підтримувати обороноздатність країни, враховуючи небезпечні загарбницькі плани московських політиканів щодо продовження фактичної гібридної війни країни агресора РФ проти України. Для студентів і педколективу були передані інформаційні матеріали від наших колег з Представництва ЄС в Україні для продовження роз’яснювальної роботи і семінарських занять, вручені екзкмпляри нового четвертого випуску загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» про новітню історію боротьби за віру та волю.

Редакційно-видавничий відділ