1-6 жовтня відбулася міжнародна зустріч університетів-партнерів консорціуму в рамках реалізації проекту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану” (DigEco 618270-PP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP).

Університет Миколаса Ромеріуса в Литві (м.Каунас) гостинно прийняв колег-учасників проєкту: ректорів, проректорів, координаторів, учасників робочої групи проєкту з п’яти університетів України та ГО «Паросток».

Очолював делегацію представників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного ректор Сергій Кюрчев, який виступив з вітальним словом на відкритті засідання. Фінальний звіт ТДАТУ щодо досягнутих результатів за три роки реалізації проєкту, представила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, професор, доктор економічних наук Дар’я Легеза.

Успішна реалізація цілей, поставлених проєктом, дає майбутні перспективи продовження проєкту зі стейкхолдерами, зокрема проведення crush курсів для підприємств Запорізького краю.

Міжнародна науково-практична конференція «Цифрова трансформація бізнесу” в межах реалізації проєкту ЕРАЗМУС+ напряму КА2 618270-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану». стала одним з індикаторів результативності проєкту. Конференція привернула увагу близько 100 учасників з України, Литви, Румунії, Узбекистану, Таджикистану та Казахстану, які взяли участь у науковій дискусії з широкого кола питань щодо трансформації бізнесу в епоху цифрових технологій. Враховуючи попередній успішний досвід, робочою групою проєкту заплановано проведення міжнародної науково-технічної конференції «Діджиталізація економіки та трансформація вищої освіти».

У межах проєкту відбувся конкурс студентських наукових проєктів, які були підготовлені командами університетів, які належать до родини Digeco. Тому керівництво ТДАТУ розглядає ініціативу запровадження конкурс стартап-проєктів за підтримки Мелітопольської міської ради.

Для розвитку професійних компетенцій студентів та викладачів університетів-партнерів заплановано академічну мобільність всередині консорціуму з метою розповсюдження результатів проєкту, удосконалення підготовки здобувачів вищої освіти, підвищення кваліфікації науково-педагогічного персоналу, ефективного працевлаштування випускників.

Розроблені заходи сприятимуть сталому розвитку проєкту та адаптації до викликів цифрового середовища.

Яна Сокліл, доцент кафедри маркетингу