Впродовж чотирьох днів, з 11 по 14 лютого на онлайн платформі Zoom тривала конференція на конкурсній основі від Concept school.

Conсept School. University edition – це некомерційний освітній проєкт для молоді, який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Мета проєкту: прокачати світ студентського самоврядування, навчити студентів залучати кошти на реалізацію проектів будь-якого типу.

Взяти участь у заходах могли всі охочі студенти навчальних закладів з Бердянська та Мелітополя. Для участі необхідно було заповнити заявку із відкритими запитаннями про досягнення, проблеми та перспективи роботи студентського самоврядування університету. 40 мотивованих студентів пройшли відбір та мали змогу позмагатись за грант на реалізацію проєкту.

Перші 2 дні студенти слухали лекції на актуальні теми. Спікери у доступній формі розповіли про основи краудфандингу та фандрейзингу, пояснили, як працюють ці механізми. Тут кожен міг поставити запитання, уточнювати деталі, висловлювати власну думку про почуте. У ході конференції експерти детально розкрили ряд питань:

• організаційний розвиток студентської ради;
  • як відстояти свої права;
  • проєктний та івент-менеджмент;
  • де шукати гроші на проєкти;
  • бренд університету;
  • зовнішні та внутрішні комунікації.

Здобувачі вищої освіти мали виконати практичне завдання – скласти проєкт. Активісти зі студентської ради Таврійського ДАТУ швидко прийшли до одностайного рішення – організувати студентський хаб (Hub). Тобто, створення простору для наукової творчості та зустрічей активістів ТДАТУ. Тут має бути все необхідне для цікавого дозвілля та роботи: зручні крісла, проектор для перегляду відео та презентацій, а головне – атмосфера, що надихає. Також тут комфортно планувати наукові, культурно-масові та соціальні проекти, вирішувати нагальні питання тощо.

В останній день команди представили свої проєкти, аргументували, чому саме їхній проєкт вартий перемоги у конкурсі та фінансування. Команда ТДАТУ серйозно підійшла до завдання та розробила візуалізацію проєкту під назвою «Студентський Hub». Здобувачі чудово впорались з фінальним завданням, після чого з нетерпінням чекали результати конкурсу.

Експерти протягом декількох тижнів радилися, переліковували бали, вагались та все ж таки вирішили – перемогу серед мелітопольських учасників отримує команда ТДАТУ. Це означає, що студентська рада нашого університету виграла 1 тис. доларів США на реалізацію проєкту. Розпочати реалізацію проєкту студентські активісти планують вже у п’ятницю, 12 березня.

Щиро дякуємо Conсept School. University edition за те, що надихаєте на нові ідеї та вчите їх втілювати у реальність!

Єлізавета Семенюк
голова інформаційного сектору студради ТДАТУ