Лібералізація темпу навчання, що передбачена законопроєктом щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій, дає можливість студенту самостійно визначати тривалість навчання в університеті.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий нагадав, що ідея полягає у тому, що студенти отримають можливість завершити 4-річну бакалаврську програму за три роки або навпаки – поєднати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6-8 років.

Водночас ця зміна стосуватиметься виключно студентів, які навчаються на контрактній основі.

Як відомо, раніше у Міністерстві освіти і науки повідомили, що будь-які зміни, які відбуватимуться в системі вищої освіти, стосуватимуться лише тих студентів, які вступатимуть на навчання до ЗВО у 2024 році.