5 квітня 2017 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті на факультеті агротехнологій та екології пройшов фінал конкурсу на кращу творчу роботу за темою «Технології вирощування малопоширених плодоовочевих культур».

Захід був організований та проведений викладачами кафедри «Рослинництво» в рамках співпраці університету з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (УПБРП) за фінансової підтримки держави Канади. У конкурсі брали участь студенти спеціальності «Агрономія» другого, третього та четвертого курсів.

Мета цього конкурсу – розвивати творчі здібності студентів, пізнавальні інтереси, уміння і навички творчо підходити до вирішення поставлених агрономічних завдань.

Учасники повинні були обґрунтувати перспективи застосування та технологію вирощування певної малопоширеної в Україні плодоовочевої культури в результаті вивчення літературних джерел.

У конкурсі брали участь 15 осіб. Комісія у складі 5 викладачів (Алексєєва О.М., Нінова Г.В., Карпенко К.М., Бондаренко П.Г., Бурдіна І.Є.) 30 квітня відібрала на фінал кращі 6 робіт, що вийшли до другого етапу конкурсу. Фіналісти підготували доповідь та презентацію за тематикою дослідження.

Під час виконання та захисту своїх робіт студенти проявили творчість та яскраву індивідуальність. Усі доповіді викликали щиру зацікавленість та схвалення студентів, що були присутні на цьому заході. Члени конкурсної комісії відмітили високий рівень інформативності та якості творчих робіт і доповідей.

Результати конкурсу, оголошення переможців та вручення їм цінних подарунків і грамот відбулося 12 квітня на черговій кураторській годині. З місцями було вкрай важко визначитися, оскільки виступи та роботи були практично однаково високого рівня виконання.

Проте, І місце одноголосно було присуджене Нєжновій Галині (21 АГ), що захищала роботу по культурі кизил. ІІ місце посіла Башаріна Вікторія (31 АГ), яка переконливо обґрунтувала технологію вирощування обліпихи. А ІІІ місце зайняв Носаченко Олексій (42 АГ), зацікавивши усіх присутніх вирощуванням ківі.

Роботи Індік Віолетти (31  АГ), Шевченко Максима (42 АГ) та Калабухової Поліни (31 АГ) також були відзначені цінними призами та грамотами.

Зацікавленість студентів спонукає викладачів кафедри до проведення подібних заходів для поширення кругозору та надбання навичок з агрономії у студентів усіх курсів.

Зав. каф. рослинництва Тодорова Л.В.

Фото Ганни Бовкун