Мабуть нема в Україні такої людини, яка б не була знайома з творами Тараса Шевченка. У кожного своє розуміння його творів. Але для всіх українців Шевченко є генієм, явищем великим і вічним в історії нашої держави.

З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні у 2010 році Указом Президента України започатковано Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Конкурс започатковано як щорічний загальнонаціональний захід. Сьогодні він добре відомий не лише в Україні, а й за її межами. Щорічно він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури

15 грудня 2021 року ІІ етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу був вперше проведений на базі Таврійського ДАТУ.

Участь в обласному етапі конкурсу взяли студенти закладів вищої освіти Запорізької області: Запорізького національного університету, Хортицької національної академії, Бердянського педагогічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізького державного медичного університету та Національного університету «Запорізька політехніка».

Конкурс дав можливість студентам продемонструвати знання творчості Тараса Шевченка, мовну грамотність, вміння аналізувати мовно-літературний та культурно-історичний матеріал.

11 січня 2022 оголошені переможці конкурсу. За рішенням членів журі   студенти ТДАТУ показали достойні  результати:

Резниченко Артур, І курс – 1 місце;

Коротиш Аріана , І курс  – 3 місце

Серед студентів закладів фахової передвищої освіти  2 місце у конкурсі посіла студентка ВСП «Василівський фаховий коледж ТДАТУ» Марія Торяник.

Наказом департаменту освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації відзначено високий рівень організації конкурсу у ТДАТУ та відзначені викладачі, які підготували переможців: Шарова Тетяна Михайлівна(ТДАТУ) та Живиця Людмила Олександрівна  (ВСП «Василівський фаховий коледж ТДАТУ).

Щиро вітаємо переможців! Велика вдячність викладачам. Бажаємо нових творчих здобутків та перемог!

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС