Відбулась чергова зустріч в рамках проєкту Ukraine Global Faculty. Студенти та викладачі факультету економіки та бізнесу Таврійського державного університету імені Дмитра Моторного прослухали лекцію українського і американського науковця в галузі хімії, матеріалознавства та нанотехнологій, заслуженого професора університету Дрекселя (США), директора інституту наноматеріалів імені Е.Дж. Дрекселя, ад’юнкт-професора Сумського державного університету, доктора технічних наук, професора матеріалознавства Юрія Гогоці на тему «Як написати чудову наукову роботу та опублікувати її».

Координаторка проєкту Ukraine Global Faculty Ольга Рябцева на початку зустрічі представила слухачам доктора Гогоці як лектора, що близько двох десятиліть був редактором, асоційованим редактором та редактором фокусних випусків для багатьох наукових журналів, включаючи Carbon (Elsevier) та ACS Nano. Він опублікував численні статті в провідних журналах, включаючи Science і Nature.

У вступному слові Юрій Гогоці подякував організаторам проєкту за надану можливість поділитися зі слухачами своїм досвідом написання наукових статей та їх публікації, а також правилами та основними вимогами щодо якості наукових публікацій з позиції редактора з багаторічним стажем.

Пан Юрій окреслив два питання, що будуть ним розглянуті у ході зустрічі: як написати наукову роботу та що з нею відбувається після подачі до редакції наукового журналу.

Розпочав спікер з питання «Чому ми публікуємо роботу?» І надав дуже цікаву відповідь: «Ми маємо результати своїх досліджень та хочемо ними поділитись». Але це може відбутись лише тоді, коли матеріал, що в ній міститься, є зрозумілим та доступним широкому загалу.

Далі пан Гогоці зупинився на структурі наукової статті. Вона повинна мати чітку назву, що окреслює мету роботи, мітити: вступ, де обов’язково обґрунтовується новизна проблеми, що розглядається; основну частину, присвячену аналізу проблеми; порівняння із попередніми результатами дослідження; висновки, що фіксують досягнення мети роботи, що визначена у вступі.

При цьому доктор Гогоці зробив акцент на декількох моментах:

1. Повинна бути якісна назва статті – тема має велике значення!
2. Важлива чітка і якісна подача іллюстраційного матеріалу.

У другій частині лекції пан Юрій зупинився на вимогах, що пред’являють наукові журнали щодо публікації статей. Перш за все, це наукова новизна, по-друге, встановлюється, чи має дана проблема перспективу подальшого дослідження. По-третє, якість написання статті, по-четверте, правильність подання і оформлення матеріалу, по-п’яте, рівень та культура мови викладання й, що особливо важливо, чи відповідає стаття тематиці та колу інтересів даного наукового видання.

Спікер закликав «не боятися відгуку оглядачів», навіть, якщо він є негативним, оскільки мета відгуку – показати автору на його помилки та надати рекомендації, як зробити подачу матеріалу більш якісною, закликав гідно сприймати критику, тому що вона допомагає звернути увагу на ті моменти, які залишились поза увагою автора.

Після завершення викладення матеріалу лекції Юрій Гогоці відповів на численні питання аудиторії.

На нашу думку, зустріч була дуже корисною для здобувачів вищої освіти різних рівнів та для молодих науковців, що прагнуть донести свої ідеї як науковій спільноті, так й тим, хто цікавиться даною проблемою.

Ольга Рябцева подякувала спікерові за цікаву лекцію та запросила присутніх залишити свої відгуки та рекомендації щодо роботи проєкту на майбутнє.

Олена Васильченко,
заступник декана факультету економіки та бізнесу